Materiał Partnera Dlaczego potrzebujesz pomocy biura rachunkowego?

Dlaczego potrzebujesz pomocy biura rachunkowego?

Wsparcie profesjonalnego księgowego jest bardzo ważne już od samego początku prowadzenia działalności. Doświadczeni przedsiębiorcy podkreślają, że warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego jeszcze przed rejestracją firmy, aby uniknąć wielu problemów związanych z finansami oraz księgowością. Dlaczego nie warto prowadzić księgowości na własną rękę?

„Poradzę sobie sam”, czyli największy grzech przedsiębiorcy!

Właściciele firm decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości i rachunkowości z wielu powodów. Pierwszym z nich jest chęć załatwienia wszystkich firmowych spraw na własną rękę, co ma miejsce w przypadku wielu początkujących przedsiębiorców. To naturalne, że chcemy się sprawdzić w roli niezależnego biznesmena, lecz jednocześnie zupełnie niepotrzebne! Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie swojego czasu i chęci na inne ważne sprawy, które mogą przyczynić się do szybszego rozwoju firmy, a księgowość i rachunkowość lepiej zostawić specjalistom. Drugim powodem jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Niektórzy właściciele firm obawiają się wysokich kosztów narzucanych przez biura rachunkowe. Czy faktycznie są one tak duże? Nic bardziej mylnego! Koszt zależy od wielu czynników, a w przypadku początkujących przedsiębiorców zwykle wydatek ten jest niewielki. Co więcej, pomoc księgowego to doskonały sposób na zminimalizowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Co to oznacza w praktyce? Być może wydasz pieniądze na usługi biura rachunkowego, ale dzięki temu zyskasz o wiele więcej!

W czym pomoże Ci doświadczony księgowy?

Dobre biuro rachunkowe (np. Cefix) oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, dzięki czemu pomoże na każdym etapie prowadzenia firmy – od jej zakładania aż po wieloletnią działalność i intensywny rozwój. Wśród najważniejszych usług można wymienić załatwianie spraw związanych z:

  • rachunkowością,
  • kadrami i płacami,
  • doradztwem podatkowym,
  • audytami finansowymi,
  • doradztwem finansowym.

Zakres usług jest zawsze dostosowywany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Pamiętaj, że będzie się on znacznie różnił, kiedy weźmiemy pod uwagę dwie odmienne od siebie firmy np. jednoosobową działalność usługową oraz ogromny zakład produkcyjny. Różnicą jest nie tylko skala, ale przede wszystkim wartość pieniężna (obrót) oraz ilość zatrudnianych pracowników. Nie warto kombinować na własną rękę i ryzykować – postaw na pomoc profesjonalistów i miej pewność, że twoja firma jest bezpieczna! Czasami jeden błąd może wiele kosztować, a wsparcie osoby doświadczone i odpowiednio wykwalifikowanej pomoże ci go uniknąć.

Opracowanie:

Cefix Sp. z o.o.

Siedlce , Floriańska 36

Podziel się