Artykuł sponsorowany Biuro wirtualne a stacjonarne – które rozwiązanie wybrać?

Biuro wirtualne a stacjonarne – które rozwiązanie wybrać?

Jeszcze do niedawna siedziba firmy kojarzyła się głównie ze stacjonarnym lokalem, dużym biurowcem lub ewentualnie prywatnym domem bądź mieszkaniem. Jednak w czasach, kiedy coraz bardziej dominują usługi online, ta kwestia się zmieniła. Przez niektórych posiadanie stacjonarnej siedziby często postrzegane jest jako niepotrzebny wydatek. A więc jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań i co sprawdzi się lepiej? Podpowiadamy.

Siedziba firmy i jej znaczenie

Zgodnie z prawem działalność gospodarcza musi posiadać swoją oficjalną siedzibę. Jest to niezbędne do: przygotowywania rozliczeń podatkowych, wysyłania korespondencji biznesowej, prowadzenia wszelkich czynności organizacyjnych czy też przechowywania dokumentacji. Warto też podkreślić, że siedziba odgrywa bardzo ważną rolę w relacjach z klientami. Lokal znajdujący się w poważanej dzielnicy biznesowej dużego miasta, zlokalizowany w nowoczesnym biurowcu lub klasycznej kamienicy wpływa na prestiż firmy. Co więcej, taka siedziba wzbudza zaufanie oraz kreuje aurę profesjonalizmu i stabilności. Takiego efektu nie zapewni biuro w domu czy mieszkaniu.

Na czym polega wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to usługa świadczona przez firmy, takie jak znajdujące się w Warszawie przedsiębiorstwo Ok-Service. Mówiąc najprościej, usługa ta polega na wynajęciu miejsca do zarejestrowania i prowadzenia działalności. W zależności od wybranego pakietu firmy mogą skorzystać z adresu do rejestracji lub dodatkowo z przestrzeni biurowej. Różni się także zakres oferowanych usług. Kompleksowa oferta oprócz wynajmu przestrzeni obejmuje również – obsługę księgową, obsługę kadrowo-płacową, odbieranie i przesyłanie korespondencji oraz odbieranie połączeń.

Biuro wirtualne czy stacjonarne?

Biuro stacjonarne to prywatna przestrzeń gwarantująca wygodne miejsce do pracy oraz na spotkania biznesowe. Przydaje się również do przechowywania dokumentacji, różnego rodzaju sprzętów czy produktów sprzedawanych przez firmę. Ale nie zawsze ta przestrzeń jest potrzebna. Trzeba pamiętać, że wynajmowanie powierzchni stacjonarnej wiąże się nie tylko z opłatami za czynsz, ale też za rachunki oraz usługi sprzątania. W przypadku: osób pracujących przy komputerze lub w terenie, sklepów internetowych, agencji marketingowych oraz szkoleniowych czy działalności jednoosobowych lub start-upów zdecydowanie lepiej sprawdzi się biuro wirtualne. Dla tych i wielu innych firm wynajmowanie biura stacjonarnego oraz zatrudnianie pracowników, chociażby administracyjnych, to dość spory i zbędny wydatek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas