Materiał Partnera Biuro rachunkowe - powierz im swoją księgowość!

Biuro rachunkowe - powierz im swoją księgowość!

Właściciele firm muszą pamiętać o tym, jak bardzo ważne są wszelkie sprawy księgowe i rachunkowe. Na szczególnej uwadze muszą więc mieć to, komu powierzają sprawy firmy. Wielu właścicieli firm decyduje się na powierzenie spraw związanych z podatkami, kadrami i rachunkowością firmie świadczącej usługi księgowe. Dlaczego jest to dobry wybór?

Biuro rachunkowe - wątpliwości przy wyborze tej opcji

Zupełnie naturalnym jest to, że właściciele firm nie zawsze czują się przekonani co do wyboru biura rachunkowego, pojawia się bowiem wiele wątpliwości. Jak mówi nam ekspert firmy Kancelaria Finansowa Irena Micewicz, właściciele obawiają się takich spraw, jak:

●  Wątpliwości, co do kompetencji - kiedy musimy komuś powierzyć wszystkie kwestie rachunkowe i księgowe, mogą pojawić się wątpliwości co do ich kompetencji. Na szczęście można w prosty sposób zweryfikować, czy dane biuro rachunkowe jest godne polecenia - wystarczy zapoznać się z opiniami na temat ich działalności! Znaleźć można je w sieci oraz na różnych portalach branżowych. Poza tym warto pamiętać o tym, że biuro rachunkowe musi mieć wykupione odpowiednie ubezpieczenie OC, które chroni interesy ich klientów w wypadku pomyłki z ich strony.

● Konieczność udostępnienia danych na zewnątrz firmy - nie wszyscy przedsiębiorcy mają zaufanie do outsourcingu kwestii rachunkowych. W końcu finanse to bardzo delikatna sprawa dla każdej firmy, a kiedy podejmujemy współpracę z biurem księgowym musimy udostępniać mu wiele danych związanych z finansami. Warto jednak pamiętać o tym, że w biurach rachunkowych pracują specjaliści, którym zależy na dobrym wykonywaniu swojej pracy. Poza tym nawet zatrudnienie własnej księgowej nie oznacza, że nikt inny nie ma dostępu do dokumentów. 

● Koszty współpracy z biurem rachunkowym - właściciele firmy boją się tego, że koszty współpracy z biurem rachunkowym będą zbyt wysokie. W rzeczywistości jednak ceny za tego typu usługi są dosyć atrakcyjne, a z pewnością finansowo wychodzi taniej niż zatrudnienie księgowej i utrzymanie jej miejsca pracy!

Mniej stresu i profesjonalna obsługa

Korzystanie z usług biura rachunkowe to z pewnością dla przedsiębiorcy mniej stresu, a także profesjonalna, zawsze gotowa do pomocy obsługa. Warto pamiętać bowiem o tym, że w biurach rachunkowych zatrudniani są specjaliści, którzy mają bardzo rozległą wiedzę na tematy księgowe i ciągle podnoszą swoje kwalifikacje uczęszczając w kursach oraz szkoleniach. Można więc mieć pewność, że wszystkie kwestie zostaną załatwione zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 

Opracowanie:

Kancelaria Finansowa Irena Micewicz

Gdańsk , Mariana Kołodzieja 53A lok. 8

Podziel się