Artykuł sponsorowany Biuro rachunkowe Komfort Plus czy księgowa na etacie – komu powierzyć księgowość firmy?

Biuro rachunkowe Komfort Plus czy księgowa na etacie – komu powierzyć księgowość firmy?

Każde mniejsze lub większe przedsiębiorstwo zobowiązane jest do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Finansami firmy możemy zająć się sami, ale większość przedsiębiorców nawiązuje współpracę z osobami, które posiadają odpowiednie kompetencje w tej dziedzinie. Wybierając między zatrudnieniem własnej księgowej a współpracą z Biurem Rachunkowym Komfort Plus, należy zwrócić uwagę na to, który wariant przyniesie firmie więcej korzyści.

Zatrudnienie księgowej – czy warto?

Praca księgowej przy firmowym biurku pozwala jej na monitorowanie na bieżąco stanu finansów. Cała dokumentacja przechowywana jest na miejscu, dzięki czemu mamy do niej stały dostęp. Ponieważ księgowa nie jest obarczona innymi obowiązkami, może skupić się wyłącznie na rozliczeniach, wystawianiu faktur czy prowadzeniu dokumentacji przedsiębiorstwa, w którym jest zatrudniona. Dzięki temu osoba pracująca na tym stanowisku posiada łatwy dostęp do finansów firmy,  a także może wspierać dział sprzedaży.

Zatrudnienie własnej księgowej ma jednak sporo minusów. Wiąże się bowiem ze sporymi kosztami. Wydatki nie są jednak związane wyłącznie z wypłacaniem wynagrodzenia, ale także z regularnymi szkoleniami pracownika. Nakładu finansowego wymaga także wyposażenie stanowiska pracy i inwestycja w odpowiednie oprogramowanie do prowadzenia księgowości, a także wszelkie jego aktualizacje, które są płatne. Dodatkowo decydując się na taki wariant to my, jako pracodawcy i właściciele firmy, bierzemy na siebie odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń i prowadzone księgi.

Korzyści płynące ze współpracy z biurem rachunkowym

Korzystniejszą opcją może okazać się współpraca z biurem rachunkowym. Rozwiązuje to większość problemów, które pojawiają się w przypadku zatrudnienia własnej księgowej. Chociaż dokumenty nie są przechowywane w siedzibie firmy, biuro rachunkowe może nam je udostępnić zawsze, gdy nastąpi taka potrzeba. Za powierzeniem finansów księgowym z biura rachunkowego na pewno przemawiają kilkukrotnie niższe koszty, przy najwyższej jakości wykonywanych usług. Korzystając z oferty Biura rachunkowego Komfort Plus z Ząbek możemy mieć pewność, że księgowi w nim zatrudnieni zadbają o rozliczenia finansowe naszej firmy i doradzą najkorzystniejsze dla niej rozwiązania.

Współpraca z biurem rachunkowym zmniejsza również ryzyko obciążenia nas konsekwencjami wynikającymi z nieprawidłowości w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Biura rachunkowe zdecydowanie lepiej zabezpieczają interesy swoich klientów, a dodatkowo same również są ubezpieczone na wypadek ewentualnych błędów. Dużym plusem jest kadra specjalistów, posiadających wiedzę i doświadczenie w różnych dziedzinach z zakresu rachunkowości. Powierzając finanse swojej działalności w ręce wykwalifikowanych i doświadczonych księgowych, którzy nawzajem wspierają się w swojej pracy, kontrolują swoje działania i szkolą się w zakresie wykonywanych usług, możemy mieć pewność prawidłowo prowadzonej księgowości firmy.

Profesjonalne usługi

Biuro Rachunkowe Komfort Plus oferuje szeroki zakres usług księgowych i podatkowych. Zapewnia kompleksowe prowadzenie pełnych ksiąg handlowych oraz podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Dodatkowo firma zajmuje się prowadzeniem rejestrów sprzedaży i zakupów dla celów podatku od towarów i usług. W ramach swojej oferty, Biuro Rachunkowe Komfort Plus oferuje również wypełnianie i obliczanie deklaracji PIT, VAT i CIT, a także prowadzenie ewidencji przychodów dla celów zryczałtowanego podatku dochodowego.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas