Artykuł sponsorowany Rodzaje tytoniów papierosowych

Rodzaje tytoniów papierosowych

Tytoń to roślina ceniona głównie ze względu na wysoką zawartość nikotyny. Tytoń, będący podstawowym składnikiem papierosów, występuje w wielu odmianach, które różnią się od siebie między innymi smakiem czy aromatem. Czym powinien wyróżniać się tytoń papierosowy? Jakie rodzaje tytoniu papierosowego wyróżniamy? Gdzie kupić wysokiej jakości tytoń do papierosów? Odpowiedzi w artykule.

W naszym kraju tytoń uprawia się od bardzo dawna, bo już od XVIII wieku. Poszczególne rodzaje oraz odmiany tytoniu różnią się od siebie kolorem, smakiem, sposobem suszenia, zawartością nikotyny czy możliwością aromatyzowania. W hurtowniach papierosów, takich jak na przykład Taks Art w Starogardzie Gdańskim, znajdziemy rozmaite rodzaje tytoniu papierosowego.

Jakie rodzaje tytoniu wyróżniamy? Czym charakteryzują się poszczególne typy?

  1. Virginia – należy do grupy tytoniów papierosowych jasnych, o umiarkowanej intensywności i słodkawym smaku. Ten rodzaj tytoniu suszy się ogniowo. Virginia w Polsce występuje w kilku odmianach, między innymi: Wiślica, VSK 1, VRG1, VRG2, VRG3, VRG4.

  2. Burley – ten rodzaj tytoniu papierosowego, podobnie jak Virginia, należy do grupy tytoniów jasnych. Występuje on w Polsce w kilku odmianach, m. in.: Bazy, Bms3. Tytoniu Burley używa się głównie do produkcji papierosów, jednak występuje on także w odmianach przeznaczonych do palenia w fajce. Burley wyróżnia się wysoką zawartością nikotyny, a także neutralnym, pozbawionym słodyczy smakiem. Niewątpliwą zaletą tytoniu Burley jest możliwość aromatyzowania, co w przypadku mieszanek fajkowych ma szczególne znaczenie.

  3. Kentucky – rodzaj tytoniu ciemnego, suszonego na powietrzu. W Polsce najpopularniejszą jego odmianą jest Kosmos. Tytoń Kentucky uprawia się głównie w województwie kujawsko-pomorskim i w Małopolsce.

  4. Skroniowski Mocny – rodzaj tytoniu należący do grupy tytoniów ciemnych. Jego polskie odmiany to: Prezydent, Mega oraz Milenium.

Po czym poznać dobry tytoń?

Dobry tytoń nie powinien produkować dużej ilości dymu, ani też zbyt szybko się palić. Dymiący i szybko spalający się tytoń to znak, że nie było on odpowiednio oczyszczony i wysuszony. Na jakość tytoniu wpływają ponadto warunki jego przechowywania – tytoń przechowujemy w suchym pomieszczeniu, którego temperatura nie przekracza ok. 21 stopni C.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas