Artykuł sponsorowany Czy korzystanie z papierosów elektronicznych jest kosztowne?

Czy korzystanie z papierosów elektronicznych jest kosztowne?

Podczas analizowania używalności tak zwanych papierosów elektronicznych są wyciągane różne wnioski na temat ich wpływu na zdrowie i finanse ich amatorów. Jeśli chodzi ten pierwszy aspekt, to jednogłośnie trzeba przyznać, że papierosy tradycyjne są o wiele bardziej niebezpieczne dla kondycji płuc. Co do tego, czy elektroniczne papierosy są droższe, to pozornie wydaje się, że tak, bo ceny zestawów bywają wysokie. Jednak czy to prawda?

W jaki sposób działa e-papieros?

Urządzenie, jakim jest elektroniczny papieros, jest zasilane baterią. Jej rolą jest rozpylenie ciekłej nikotyny wraz z dodatkiem zapachowym. Jest to sposób na zaspokojenie głodu nikotynowego, bez potrzeby zapalania ognia i spalanie różnych substancji, czego efektem zawsze jest wdychanie szkodliwych substancji smolistych.

Główny zestaw jest na pewno o wiele droższy niż tradycyjne papierosy, ale jego zakup jest jednorazowy. W papierosie elektronicznym wymieniany jest tylko wkład z ciekłym roztworem nikotyny i aromatów, który kupuje się w miejscach takich jak VAPE-KITCHEN. Tam też można nabyć inne przedmioty potrzebne podczas używania papierosów elektronicznych. Same wkłady w postaci e-liqudów są już o wiele tańsze niż urządzenie podstawowe i nawet częste ich używanie nie powoduje nadwyrężenia budżetu.

Oszczędności finansowe i korzyści zdrowotne

Grupa użytkowników papierosów elektronicznych, to w dużej części dawniejsi palacze tradycyjnych papierosów. Wszyscy oni traktują wapowanie jako zdrowszą alternatywę dla tradycyjnego palenia. Całkiem słusznie, bo w substancji wdychanej przy używaniu e-papierosa, pochłaniają oni o wiele mniej szkodliwych dla zdrowia substancji. Ponadto palenie tradycyjnego papierosa trwa o wiele dłużej. Raz zapalony, z reguły palony jest do samego końca. W przypadku e-papierosa można zaciągnąć się nim raz lub dwa razy i odłożyć do kieszeni. Na pewno jest to pozytywne dla zdrowia, zwłaszcza gdy elektronicznego papierosa traktuje się jako pomoc wyjścia z nałogu nikotynowego.

Zbadano, że używanie elektronicznych papierosów zamiast tradycyjnych, może dawać oszczędności nawet do 200 złotych miesięcznie.

Inne zalety e-papierosów

Papierosy elektroniczne nie potrzebują zapalniczki. Nie generują też nieprzyjemnie pachnącego popiołu i nie pozostawiają niedopałków, więc popielniczki są zbędne. W większości miejsc, gdzie występuje zakaz palenia papierosów, dopuszczalne jest wapowanie. W dobrym tonie jednak jest zapytać sąsiadów w kawiarni czy w poczekalni dworcowej, czy taka forma palenia im nie przeszkadza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas