Materiał Partnera Jak wybrać tort urodzinowy dla dziecka?

Jak wybrać tort urodzinowy dla dziecka?

Żadne przyjęcie urodzinowe nie może obyć się bez tortu udekorowanego świeczkami. To szczególnie ważne w przypadku przyjęć dla dzieci, które przywiązują ogromną uwagę do tego elementu i dla których stanowi on nieodłączną część tego dnia. Warto więc zadbać, by zamówiony tort był przemyślany, przez co spełni oczekiwania naszej pociechy, która chętnie go skosztuje i zachwyci się nim, także po zdmuchnięciu świeczek.  

Zastanów się nad smakiem tortu

Smak tortu urodzinowego powinien odpowiadać przede wszystkim solenizantce lub solenizantowi. Jeśli dziecko nie ma konkretnych preferencji, najlepiej sprawdzą się klasyczne opcje, takie jak czekolada, a także dodatki w postaci świeżych owoców i bitej śmietany. Popularne są także uwielbiane przez dzieci klasyczne masy z galaretek. Klaudia Szymanik, która w swojej kawiarni Stara Lodziarnia, zajmuje się także wytwarzaniem tortów na zamówienie radzi, aby nie wybierać smaków kwaśnych, takich jak porzeczki – te bowiem zdecydowanie rzadziej znajdują uznanie wśród dzieci. Istotne jest także wzięcie pod uwagę ewentualnych alergii, bowiem negatywne reakcje mogą wywołać szczególnie orzeszki ziemne. Należy o tym odpowiednio wcześnie poinformować cukiernika, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na przyjęciu urodzinowym.

Wybierz motyw graficzny

Atrakcją dla dziecka jest jednak nie tylko sam tort urodzinowy i jego smak, ale przede wszystkim aspekty wizualne tego deseru. Współcześnie popularne są głównie specjalne grafiki i kształty tortu, w tym postacie z bajek czy motywy związane z pasjami pociechy. Wśród najczęściej wybieranych są przede wszystkim superbohaterowie, księżniczki oraz samochody, których zobaczenie z pewnością zaskoczy dziecko i sprawi mu ogromną radość.

Podejdź do sprawy oryginalnie

Choć tort powinien odpowiadać przede wszystkim solenizantowi, to w przypadku organizowania imprezy dla większej liczby dzieci, warto wciąć pod uwagę szerokie i nierzadko bardzo odmienne preferencje. Dlatego optymalnym wyborem może być zamówienie mniejszego tortu urodzinowego w konkretnym smaku oraz dodanie babeczek o różnych smakach i formach. Będzie to niezwykle oryginalne rozwiązanie, które prawdopodobnie spotka się z dużą popularnością i szybko zniknie ze stołów.

Wybór tortu urodzinowego dla dziecka to nie zawsze łatwy krok, chcemy bowiem, by był on nietuzinkowy i smaczny. W tym obszarze warto zaufać doświadczonym cukiernikom, którzy dzięki wieloletniej praktyce będą doskonale doradzić nam, jakie smaki najbardziej sprawdzą się w przypadku tego typu deserów, wykonywanych dla naszych pociech.

Podziel się