Artykuł sponsorowany Eksport produktów mleczarskich. Możliwości i perspektywy

Eksport produktów mleczarskich. Możliwości i perspektywy

Eksport produktów mleczarskich to proces, który cieszy się dużą popularnością i możliwościami. Polska żywność zyskała ogromne zainteresowanie rynków zagranicznych, co przekłada się na rosnącą potrzebę eksportu za granicę. Wysoka jakość produktów mleczarskich jest od dziesięcioleci doceniana na rynkach  europejskich , azjatyckich i afrykańskich .

Eksport produktów mleczarskich - zalety

Szacuje się, że w Polsce produkuje się coraz więcej mleka – w granicach 14 miliardów litrów rocznie (o wartości 2,1 mld euro, podobnie jak rok wcześniej). Najwięcej z nich przekazano do Niemiec. Strukturę wywozu natomiast zdominowały sery i twarogi. Istotnym elementem jest także fakt, że pomimo pogorszenia się koniunktury na rynku mleka na skutek pandemii, przychody z eksportu produktów kształtują się na zbliżonym poziomie dobrze notowanego roku 2019. Ważnym elementem pozostaje eksport do krajów trzecich. Nie można zapominać, że eksportowanie produktów mleczarskich to nie tylko mleko. Poza tym surowcem zakłady oraz firmy handlowe regularnie sprzedają także rozmaite przetwory – głównie proszki mleczne / serwatkowe oraz masło, sery, produkty UHT.

Jak twierdzi IGR, polski eksport tego produktu ma ogromne szanse na powodzenie w rozwijających się krajach Afryki i Azji.  Szczególnie dobrze sprzedają się produkty o długiej dacie przydatności, co pozwala na zdecydowanie wygodniejszy i tańszy transport. IGR twierdzi również, że najszybciej w ciągu najbliższych 10 lat będzie rósł popyt na masło. Właśnie dlatego warto potraktować produkcję masła jako jeden z priorytetów rolnictwa.

Czy eksport produktów mleczarskich to dobre rozwiązanie?

Przemysł mleczarki powoli staje się główną wizytówką polskiego eksportu. Produkty te są świeże, naturalne, w pełni ekologiczne i spełniają najwyższe normy jakości. Otrzymują je konsumenci na całym świecie, poszukując ich w ofercie sklepów. Przed firmami z polskiej branży mleczarskiej cały czas istnieje wiele ścieżek rozwoju, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał posiadanego towaru. Aby to osiągnąć potrzeba jednak wsparcia ze strony państwa i Unii Europejskiej. Dzięki zwiększeniu zaangażowania i konsekwentnemu stawianiu na polski produkt istnieje ogromna szansa na stanie się prawdziwym potentatem mleczarskim na światowym poziomie.

Jak mówi pracownik eksportera przetworów mlecznych SZALPOL: Bardzo istotnym zagadnieniem związanym z mlekiem i jego pochodnymi, jest konieczność zapewnienia odpowiednich warunków podczas całego procesu produkcyjnego i w transporcie. Na długich dystansach należy także zapewnić niezmienione warunki, dla zachowania odpowiednich właściwości produktu oraz aby nie dopuścić do przedwczesnego zepsucia się, co przełożyłoby się na olbrzymie straty. Aby usprawnić transport w chłodniach, wykorzystuje się coraz powszechniej zestawy czujników do nieustannego monitorowania temperatury w przestrzeniach transportowych. Pomaga to dostarczyć produkty mleczne zawsze świeże i odpowiednie do spożycia.

Eksport produktów mleczarskich to rozwiązanie, które stwarza dużo możliwości i perspektywy dla firm z branży. Jedynie profesjonalne przedsiębiorstwa, które oferują sprzedaż produktów mleczarskich od najlepszych firm to gwarancja zadowolenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas