Artykuł sponsorowany Czym charakteryzuje się smaczny hamburger?

Czym charakteryzuje się smaczny hamburger?

Sztandarowe danie amerykańskiej kuchni już na stałe zajęły miejsce w menu polskich restauracji. Jednak w ciągu 25 lat istnienia hamburgerów w jadłospisie Polaków forma i jakość ich podawania zmieniła się na lepsze. Wraz ze wzrostem oczekiwań i wymagań konsumentów, restauracje muszą za nimi nadążyć i serwować tak dobre hamburgery, by zadowoliły klientów. Dowiedz się, jak powinien wyglądać i smakować smaczny, dobry hamburger.

Jakie mięso będzie dobre na hamburger

Podstawą każdego hamburgera jest odpowiednio przyrządzony kotlet i wie o tym każda szanująca się restauracja – jak np. Grill House z Woli Rzędzińskiej. W klasycznym burgerze powinien być w 100% z wołowiny, która musi być świeża i pochodzić z odpowiednich części tuszy wołowej – antrykotu, łopatki lub rostbefu. Przed procesem smażenia mięso nie powinno zawierać więcej niż 20-30% tłuszczu.

W kwestii odpowiedniego przygotowania kotleta, to mięso do niego powinno być średnio zmielone. Następnie należy uformować je do odpowiedniej formy o grubości około 2 cm. Najważniejsze jest to, by kotlet został równomiernie uformowany tak, by w każdym miejscu był tej samej grubości.

Stopień wypieczenia kotleta jest już zależny od preferencji konsumenta. Może być krwisty, średnio wypieczony lub mocno wypieczony. Jednak największą popularnością cieszą się kotlety średnio wypieczone, gdyż dzięki temu otrzymujemy chrupiącą skórkę i miękką, delikatną fakturę w środku.

Dobre hamburgery – dobra bułka

Druga po kotlecie ważna część smacznego hamburgera to bułka. Powinna być miękka, a jednocześnie dobrze zbita. Najczęściej jest to pieczywo z mąki pszennej. Przed podaniem bułka powinna być delikatnie podgrillowana, dzięki czemu otrzymamy oczekiwaną chrupkość.

Dodatki w dobrym hamburgerze

Mamy już kotlet i bułkę. Ale zadając sobie pytanie, jak się robi hamburgery, nie można zapomnieć o dodatkach. Przy tym nie można zapomnieć w tym zestawie o sosie, który wyciągnie smak mięsa i bułki, a przy tym doda oryginalnego charakteru. W hamburgerze można znaleźć sosy, takie jak:

  • ketchup,
  • musztarda,
  • majonez,
  • sos BBQ,
  • sos tysiąca wysp.

Choć nie zawsze występuje, to równie ważny w amerykańskiej kuchni jest ser. Najczęściej występującym serem w dobrym hamburgerze jest cheddar, ale w ciekawszych wariantach może wystąpić camembert, kozi, a nawet ser pleśniowy.

Nie można także zapomnieć o warzywach. Można spotkać: sałatę, klasyczne pikle, cebulę białą lub czerwoną czy pomidora. Inne mięsa też mogą się pojawić – boczek jest częstym gościem hamburgerów i wielu innych potraw amerykańskich.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas