Artykuł sponsorowany Jakie powłoki powinny posiadać okulary do pracy przy komputerze

Jakie powłoki powinny posiadać okulary do pracy przy komputerze

Coraz więcej czasu spędzamy przy komputerze. Ma to związek z postępującą cyfryzacją. Wiele zawodów nieodłącznie wiąże się z pracą przy ekranie komputera. Urządzenia te służą nam także jako źródło rozrywki. To z jednej strony duża wygoda, a z drugiej zagrożenie dla oczu. Na szczęście są okulary, które niwelują negatywny efekt pracy przy komputerze. Jakie powłoki powinny mieć?

Zagrożenia dla wzroku związane z pracą przy komputerze

Praca przy komputerze polega na długotrwałym skupianiu wzroku na nieodległym obiekcie, czyli ekranie. Nie jest to korzystne dla naszego wzroku, który jest przystosowany do wpatrywania się w dal na otwartych przestrzeniach – takiego zmysłu wzroku potrzebowali nasi przodkowie. Dlatego praca przy komputerze potrafi odbić się na kondycji oczu.

W pracy przy komputerze bardzo ważna jest higiena wzroku – mówi specjalista z zakładu optycznego Opty Corp. – Oczy wpatrujące się w położone blisko obiekty szybko się męczą, a światło ekranu dodatkowo wzmaga ten efekt. Stąd dyskomfort, suchość oczu i obniżona wygoda widzenia, na które uskarżają się osoby pracujące przy komputerze. Można przynieść sobie ulgę, robiąc regularne przerwy i ćwiczenia, a także stosując okulary, które ochronią oczy przed wpływem długotrwałej pracy przed monitorem.  

Aby oczy przez długi czas służyły nam jak najlepiej, należy robić regularne przerwy, podczas których będziemy wpatrywali się w dal. Kojąco na oczy działa zieleń, jednak w miejskich pejzażach nie zawsze da się ją znaleźć. Najważniejsze, aby odwrócić wzrok od komputera i nie skupiać go w jednym miejscu, dać oczom nieco „ruchu”. Warto pamiętać także o nawilżaniu.

Jakie powłoki w okularach ochronią wzrok podczas pracy przy komputerze

Dużą ulgę przynoszą okulary do pracy przy komputerze. Ich sekret tkwi w powłokach, którymi pokryte są szkła. Ich stosowanie sprawia, że niekorzystne działanie monitorów – nie tylko komputerów, ale też telewizorów czy smartfonów – jest zniwelowane.

Pierwszy filtr niezwykle pomocny nie tylko w pracy przy komputerze to powłoka antyrefleksyjna, która sprawia, że w szkłach nie widać odbić światła. Potrafią one być prawdziwą zmorą okularników. Odbicia światła przesłaniają część widoku i rażą w oczy, dlatego zniwelowanie zdecydowanie podnosi komfort. W pracy biurowej jest wiele źródeł światła – zarówno monitor, jak i oświetlenie pomieszczenia mogłyby być źródłem refleksów.

Druga powłoka przynosząca ulgę w pracy przy komputerze to filtr niebieskiego światła. Zimne niebieskie światło emitowane przez ekrany nowoczesnych urządzeń jest bardzo nienaturalne i źle tolerowane przez nasz wzrok, który jest stworzony do funkcjonowania w białym świetle słonecznym. Filtr niebieskiego światła ociepla światło płynące z monitora, dzięki czemu oczy wolniej się męczą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas