Materiał Partnera
Całodobowa opieka nad seniorami w najlepszej placówce

Całodobowa opieka nad seniorami w najlepszej placówce

W Europie i Polsce można zauważyć zjawisko starzenia się społeczeństwa. W związku z tym powstaje coraz więcej gabinetów geriatrycznych, a także wyspecjalizowanych zakładów opieki i pielęgnacji seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Najlepsze z nich, takie jak katowicki zakład pielęgnacyjnopiekuńczy „Karolinka” dzięki podpisanej umowie z NFZ oferują pobyt lub leczenie w ramach refundacji.

Szeroka oferta

Dzisiejsze domy opieki to bardzo nowoczesne placówki, które są w stanie oferować pensjonariuszom całodobową opiekę. Tak jest w przypadku Niepublicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego „Karolinka” sp. z o. o., który oferuje stałą opiekę dla osób starszych, niepełnosprawnych czy schorowanych. Dla pensjonariuszy w ciężkim stanie zdrowia personel zapewnia pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych, a także profesjonalną i długotrwałą rehabilitację. Warto wiedzieć, że dzięki zaangażowaniu pracowników najlepszych domów opieki – a do takiego można zaliczyć NZPO „Karolinka” – zdrowie wielu pensjonariuszy znacznie się poprawia.

Wykwalifikowani pracownicy

Dom opieki „Karolinka” wyróżnia się spośród innych placówek bardzo szeroko wyspecjalizowaną kadrą. Zaliczyć do nich można logopedę, psychologa,  terapeutę zajęciowego czy fizjoterapeutów, posiadających olbrzymie doświadczenie terapeutyczne. Placówka ta jest również popularna ze względu na oferowanie profesjonalnej rehabilitacji – zarówno geriatrycznej, jak i dla osób niepełnosprawnych.

Komfortowe warunki

Rodziny osób niepełnosprawnych, a także seniorów zawsze mają na uwadze to, czy w danym ośrodku panują wysokie standardy. Olbrzymie znaczenie ma zaplecze sanitarne, wyposażenie pokojów, a także sama aranżacja wnętrz – nie od dzisiaj wiadomo, co potwierdzają psycholodzy, że między innymi kolory ścian i ilość światła słonecznego wpływa na samopoczucie. Szczególnie ważne jest to dla osób, które na wzgląd swojej choroby nie powinny opuszczać murów domu opieki.

Rodzinna atmosfera

Dla pensjonariuszy domów opieki bardzo ważny jest komfort życia, na który składa się również odpowiednia atmosfera. To dlatego Niepubliczny Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy „Karolinka” dba o to, aby wypełniać czas osób starszych i niepełnosprawnych w atrakcyjny sposób. Pracownicy domu opieki dbają o to, aby w placówce panowała rodzinna atmosfera. To dlatego organizowane są różnego rodzaju zajęcia integrujące społeczność zakładu. Pensjonariusze w najlepszych domach opieki mogą rozwijać również swoje pasje ­– często te, na które nie mieli czasu na wcześniejszym etapie pędu życiowego.

Opracowanie:

Podziel się