Artykuł sponsorowany Zastosowanie mikroskopów w stomatologii

Zastosowanie mikroskopów w stomatologii

W pracy lekarza stomatologa niezwykle ważna jest precyzja. Zdarza się, że leczenie stomatologiczne dotyczy bardzo małych struktur, niemal niewidocznych gołym okiem. W takiej sytuacji wykonanie dokładnego badania wydaje się niemal niemożliwe. Z pomocą przychodzą mikroskopy stomatologiczne, które w ostatnich latach stały się prawdziwą innowacją. Coraz więcej gabinetów i klinik dentystycznych poszerza swoją ofertę o zabiegi właśnie z użyciem mikroskopu. Jakie jest główne zastosowanie mikroskopów w stomatologii?

Mikroskop w gabinecie stomatologicznym

Mikroskop pomaga stomatologowi przede wszystkim w dokładnym zdiagnozowaniu problemu. Dzięki temu narzędziu, można łatwo dostrzec zmiany chorobowe błony śluzowej, początkowe ogniska próchnicy lub mikropęknięcia szkliwa. Mikroskop najczęściej wykorzystuje się w zabiegach endodontycznych, gdzie przybliżenie daje lekarzowi możliwość na odnalezienie ujść dodatkowych kanałów i udrożnienie ich.

Dzięki temu urządzeniu możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu kanałom korzeniowym. Pozwala także na precyzyjne usunięcie złamanych narzędzi kanałowych. Mikroskop ma zastosowanie również w protetyce. Umożliwia kontrolę szczelności uzupełnień, kontroluje dokładność wykonania prac protetycznych i pozwala na opracowanie korzenia pod wkład korzeniowo – koronowy.

Zastosowanie mikroskopu w różnych dziedzinach stomatologii

Oprócz leczenia endodontycznego, podczas którego mikroskop stomatologiczny jest używany najczęściej, wykorzystuje się go również w innych dziedzinach stomatologii. Jedną z nich jest chirurgia stomatologiczna, w której urządzenie daje możliwość na stosowanie mikronarzędzi i szwów chirurgicznych. Dzięki temu, występowanie dolegliwości pozabiegowych jest zminimalizowane, a sam proces gojenia staje się krótszy.

Jak mówi specjalista z firmy Dental Excellent

Obecnie mikroskopy są w stomatologii narzędziem absolutnie niezbędnym. Nawet bardzo dobry wzrok i spostrzegawczość danego lekarza stomatologa nie są w stanie wychwycić niektórych zmian. Nic dziwnego – w końcu większość z nich jest niezauważalna gołym okiem. Właśnie przez to, jeszcze kilkanaście lat temu postawienie dokładnej, szczegółowej diagnozy było o wiele trudniejsze niż dziś, kiedy praktycznie każdy stomatolog może korzystać z mikroskopu stomatologicznego.

Mikroskop stomatologiczny a leczenie próchnicy

Oprócz ważnego zastosowania, jakie mikroskopy pełnią podczas skomplikowanych zabiegów stomatologicznych, mogą okazać się przydatne także w przypadku leczenia próchnicy zębów. Mikroskopy stomatologiczne pozwalają na ustalenie stopnia zaawansowania procesu próchniczego oraz zwiększają precyzyjność kosmetycznych poprawek. Ułatwiają również wykonanie dokładnych wypełnień i pozwalają na opracowanie nawet tych najmniejszych ubytków próchnicowych. Dzięki dobrej widoczności, jaką daje mikroskop, stomatolog może w dokładny sposób oczyścić tkanki twarde zęba z próchnicy.

Zastosowanie mikroskopu w stomatologii jest dość szerokie. Urządzenie pozwala na dokładność i precyzyjność podczas wykonywania zabiegu, dzięki powiększeniu i jednolicie oświetlonemu polu zabiegowemu. Jest to ogromne ułatwienie w pracy stomatologa. Pozwala także na przeprowadzenie leczenia w większości przypadków podczas jednej wizyty, co jest niezwykle komfortowe dla każdego pacjenta

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas