Artykuł sponsorowany Zalety implantów stomatologicznych

Zalety implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Nic dziwnego, bowiem żadne inne wypełnienia protetyczne nie mają tylu zalet co implanty, które gwarantują nie tylko idealną odbudowę estetyki uśmiechu, ale również funkcjonalności układu żucia. Dlaczego implanty są tak dobra metodą odbudowy utraconych zębów?

Odbudowa korzenia zęba

Najważniejszą cechą implantów jest możliwość idealnej odbudowy korzenia utraconego zęba. Takiej możliwości nie dają żadne inne metody odbudowy zębów, a to właśnie korzeń zęba jest elementem, który umożliwia mu tak dobre pełnienie swoich funkcji.

Głównym elementem implantu stomatologicznego jest właśnie sztuczny korzeń w postaci wszczepianej w dziąsło lub żuchwę pacjenta metalowej śruby. Element ten, z racji pełnionych funkcji, nazywany jest filarem implantu. Zbudowany jest z tytanu lub jego stopów, czyli materiałów, które wykazują idealną biozgodność z tkanką kostną człowieka. Jest to bardzo ważne ponieważ po wszczepieniu filar musi się przyjąć i musi zostać obrośnięty przez tkankę kostną. Dzięki temu będzie miał należytą stabilność, a przy tym będzie możliwe całkowite wyeliminowanie ryzyka powstawania procesów zanikowych kości (atrofii).

Jest to druga bardzo ważna zaleta implantów zębowych. Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog z Centrum Stomatologicznego Jankowscy w Radomiu: Proces atrofii zaczyna powstawać od razu w momencie utraty naturalnego zęba i jest związany z tym, że tkanka kostna w dziąśle nie ma możliwości dalszej regeneracji. Dzięki wszczepieniu implantu procesu regeneracyjne mogą dalej zachodzić wokół sztucznego korzenia zęba. W sytuacjach gdy pacjent decyduje się na wszczepienie implantu dopiero po pewnym czasie od utraty zęba, może się okazać że przed wykonaniem zabiegu będzie konieczność odbudowy kości.

Odbudowa estetyki uśmiechu

Oprócz funkcjonalności implantu zębowego, jego zalety są również związany z wyglądem, który umożliwia niemal idealną odbudowę estetyki uśmiechu. W implantologii zazwyczaj stosuje się korony porcelanowe, których wygląd jest idealnym odzwierciedleniem szkliwa zębów, zarówno pod względem koloru, jak i faktury. Dzięki temu wszczepiony implant z koroną porcelanową jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas