Artykuł sponsorowany Zalety i efekty różnorodnych metod masażu

Zalety i efekty różnorodnych metod masażu

Masaż to zabieg pozornie luksusowy, na który pozwala sobie coraz więcej Polaków. Jest to doskonały sposób na zrelaksowanie się i odstresowanie. Przynosi ulgę obolałym mięśniom, które – szczególnie przy pracy biurowej i małej ilości ruchu – są non stop napięte. Regularne stosowanie masaży stopniowo uwalnia od bólu i zapobiega mu. W ofertach salonów masaży mamy m.in. masaż klasyczny, lecznicy, powięziowy, relaksacyjny, tajski, bańką chińską i gorącymi kamieniami. Czym się różnią? Jakie dają efekty?

Techniki masażu

Umawiając się na wizytę do gabinetu masażu powinniśmy podjąć decyzję, którą techniką ma zostać wykonany. Każdy z nich przynosi różne efekty i pomaga w pozbyciu się różnorodnych dolegliwości.

Na masaż możemy wybrać się do salonu lub… zamówić go do domu. Takie usługi świadczy Jolanta Le Van z "Mobile Massage", która w swojej ofercie posiada cały wachlarz różnych technik masażu. Możemy mieć pewność profesjonalnego ich wykonania, poprzedzonego darmową konsultacją, która ma pomóc w dobraniu idealnej metody do potrzeb pacjenta.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy tego typu zabieg. Mogą z niego korzystać osoby chore i zdrowe. Redukuje on napięcie mięśniowe. Efekt to pobudzone tkanki, dużo lepsze ukrwienie, redukcja bólu, poprawa samopoczucia i ogólne rozluźnienie.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy ma za zadanie poprawę stanu zdrowia przy dolegliwościach związanych m.in. z kontuzjami, bólami kręgosłupa, rwą kulszową, wadami postawy, nadwagą i otyłością itp. Pomaga szczególnie przy bólach przewlekłych – przynosząc ulgę i pobudzając wydzielanie endorfin.

Masaż powięziowy

Masaż powięziowy jest nazywany głębokim. Dzięki niemu postawa ciała się poprawia, przyspiesza metabolizm, poprawia się krążenie, a organizm oczyszcza się z toksyn. Ten typ masażu w odczuciu jest bardzo delikatny, ale jego efekty mogą pojawić się nawet po 2-3 dniach!

Masaż relaksacyjny

W masażu relaksacyjnym chodzi o delikatne pobudzenie wszystkich zmysłów. Oprócz delikatnych ruchów liczy się tu także cicha muzyka, użycie olejków eterycznych i aromatycznych maseł do masażu, odpowiednie oświetlenie… Masaż relaksacyjny może być wykonywany niemal codziennie, także u osób chorych czy ciężarnych.

Masaż tajski

Masaż tajski to odmiana masażu głębokiego. Może być stosowany na całe ciało, lub jedynie głowę, stopy, plecy czy ramiona. Stosuje się przy nim techniki orientalnej akupresury. Redukuje napięcie i poprawia dobrostan całego ciała.

Masaż bańką chińską

Masaż przy użyciu baniek chińskich, które zasysają mięśnie pod ciśnieniem to pogromca cellulitu. Poprawia wymodelować ciało, poprawiając jego jędrność. Leczy dolegliwości bólowe, relaksuje ,a także pobudza do działania układ immunologiczny,

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami poprawia jędrność, elastyczność skóry, zmniejsza obrzęki i łagodzi skutki stresu. Polega on na ułożeniu gorących kamieni w miejscach zwanych czakrami – pochodzącymi z medycyny chińskiej punktami energetycznymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas