Materiał Partnera Zakład Optyczny Łukasz Wajdzik – Badania oczu dla kierowców

Zakład Optyczny Łukasz Wajdzik – Badania oczu dla kierowców

Każdy kandydat na kierowcę musi poprawnie przejść badanie okulistyczne. Zawodowi kierowcy są zaś zobligowani do regularnego weryfikowania swojego wzroku raz na 5 lat, a powyżej 60 roku życia raz na 30 miesięcy. Sprawdź w artykule, dlaczego jest to takie ważne. Dowiedz się również, jak badanie oczu dla kierowców przebiega w Zakładzie Optycznym Łukasza Wajdzika w Brennej.

Jak wygląda badanie oczu dla kierowców?

Badanie lekarskie w tym konkretnym zakresie pozwala zweryfikować, czy kierowca nie cierpi na jakiekolwiek schorzenie, które uniemożliwiałoby bezpieczną jazdę samochodem. Pracownicy Zakładu Optycznego Łukasza Wajdzika przeprowadzają badanie oczu w uwzględnieniem wszystkich kluczowych elementów.

Wbrew powszechnej opinii nie traktujemy tego rodzaju badań pobieżnie, ponieważ mają one kluczowy wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko badanej osoby, ale też innych uczestników ruchu drogowego

 – opowiada przedstawiciel firmy. Pracownicy zakładu optycznego dokładnie sprawdzają więc ostrość widzenia. W przypadku osób noszących na co dzień okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe, przeprowadzają badanie dwukrotnie – z korekcją i bez. W razie potrzeby weryfikują oni także umiejętność rozpoznawania barw oraz sprawdzają widzenie zmierzchowe i poziom wrażliwości na olśnienie.

Dlaczego badania oczu są tak ważne w przypadku kierowców?

Kierowcy podróżujący samochodem wyłącznie na własne potrzeby nie muszą wykonywać regularnych badań. Warto jednak pamiętać, że brak jasno sprecyzowanego obowiązku, ustanowionego prawnie, nie oznacza, iż nie należy tego robić. Badanie oczu dla kierowców pozwoli zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jakość widzenia pogarsza się bowiem stopniowo, co trudno jest zauważyć samodzielnie. Choć z pozoru fakt ten może nie wydawać się zbyt uciążliwy, to jednak z pewnością będzie on przekładał się na jakość jazdy. Osoby kierujące pojazdem powinny więc wykazać się dużą odpowiedzialnością i we własnym zakresie eliminować ewentualne przeszkody w bezpiecznym dotarciu do celu.

Opracowanie:

Zakład optyczny Łukasz Wajdzik

Brenna , Wyzwolenia 89

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas