Artykuł sponsorowany Zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej realizowane w profesjonalnym gabinecie

Zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej realizowane w profesjonalnym gabinecie

Wizyta u stomatologa z dzieckiem powinna być jedną z regularnie realizowanych czynności przez rodzica. Dbanie o uzębienie już od najmłodszych lat pozwala bowiem na wyrobienie odpowiednich nawyków dających możliwość kompleksowej pielęgnacji całej jamy ustnej. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego gabinetu stomatologicznego – co konkretnie powinien on zagwarantować małym pacjentom?

Pierwsze wizyty

Najważniejszą rolę odgrywają zdecydowanie pierwsze wizyty w gabinecie dentystycznym. Z tego względu stomatolog zajmujący się również najmłodszymi pacjentami powinien zapewnić im przede wszystkim przyjazną, miłą atmosferę. Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie tzw. wizyty adaptacyjnej. Pozwoli ona przygotować dziecko do regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego oraz wyjaśni cel i typ przeprowadzanych w nim zabiegów. W trakcie takiej wizyty dentysta omówi też z dzieckiem najważniejsze kwestie związane z higieną całej jamy ustnej.

Jej regularne sprawdzanie oraz badania profilaktyczne to podstawowe elementy stomatologii dziecięcej. Pedodoncja jest niezwykle istotna i pozwala dbać o zęby dziecka również w zakresie ich optymalnego rozwoju. Nierzadko bowiem wymagana jest interwencja ortodontyczna, która wynika z przeprowadzonej diagnostyki. Gabinet stomatologiczny Moniki Smoleń-Kamińskiej jest w stanie zadbać kompleksowo o małych pacjentów, realizując wszelkie niezbędne badania kontrolne, ale nie tylko. Czym jeszcze charakteryzuje się dentysta zajmujący się stomatologią dziecięcą?

Właściwe podejście do pacjenta

W przypadku konieczności wprowadzenia leczenia ortodontycznego, lekarz zaproponuje optymalne rozwiązania, które będą komfortowe i bezbolesne dla małego pacjenta. Podczas każdego zabiegu dentysta powinien stworzyć dziecku właściwe warunki i rozluźnić atmosferę, co zminimalizuje uczucie stresu. W ramach stomatologii dziecięcej w renomowanych gabinetach wykonuje się m.in. wypełnienia – zarówno glassjonomerowe, jak i kompozytowe, które mogą być dodatkowo kolorowe, co dla najmłodszych jest niekiedy bardzo ważne i pozwala im lepiej oswoić się z zastosowaną metodą leczenia.

Niekiedy przeprowadzenia specjalistycznego zabiegu wymagają zęby mleczne. Najczęściej konieczne jest ich usunięcie w sposób bezpieczny – taką ekstrakcję w ramach stomatologii dziecięcej również przeprowadzi renomowany gabinet dentystyczny. Zajmujący się małymi pacjentami specjalista może zadbać też o leczenie amputacyjne, które przeprowadzane jest nowoczesną metodą formokrezolową. Smakowe żele znieczulające sprawiają, że przy wykonywanych przez stomatologa zabiegach dziecko nie czuje dyskomfortu, a jedynie przyjemny posmak w ustach spowodowany specjalnym środkiem znieczulającym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas