Artykuł sponsorowany Wakacje z końmi - frajda nie tylko dla dzieci

Wakacje z końmi - frajda nie tylko dla dzieci

Wakacje na wsi

Wakacje w agroturystyce to prawdziwe oderwanie się od miejskiego zgiełku. To bliskość lasów, rzek i jezior, cisza i śpiew ptaków... Jedzenie przygotowują często gospodarze - jest ono proste i bliskie temu, czym żywili się nasi dziadkowie, gdy byli młodzi. Jeśli chcemy się wyciszyć, oderwać od problemów i zrelaksować, wyjazd do agroturystyki będzie strzałem w dziesiątkę. Przy okazji uciekniemy też od tłumów i hałasu, a naszym jedynym zmartwieniem będą jedynie komary...

Nauka jeździectwa

Jedną z propozycji ciekawych wakacji możemy znaleźć w Gospodarstwie Agroturystycznym i Hodowli Koni. Warto ją rozważyć, nie tylko gdy planujemy wakacje z rodziną, ale też na romantyczny wypad we dwoje.

Gospodarze mogą nas na przykład nauczyć jeździectwa. Urlop to świetny moment na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Jazda konna to coś, co pozwala przekroczyć strefę komfortu. Pobudza nasze ciało do wydzielania adrenaliny, jest ogromnym wysiłkiem fizycznym, a jednocześnie kontakt z koniem uspokaja psychicznie i sprawia radość. Gdy jesteśmy na wakacjach ze swoją drugą połową warto przejść przez to nowe doświadczenie we dwoje. A gdy zostajemy w takim miejscu na dłużej, być może na sam koniec czeka nas romantyczna przejażdżka we dwoje, jak w wielu filmach o miłości?

Zajęcia terapeutyczne

Tam, gdzie są stadniny, być może prowadzone są też zajęcia z hipoterapii. Dzięki temu rodzice nie muszą rezygnować z planów urlopowych w obawie o przerwanie rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka. Hipoterapia to świetne wsparcie leczenia zarówno osób z problemami psychicznymi, w depresji, upośledzonymi umysłowo, jak i z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi. Pozwala nawiązać więź emocjonalną z koniem, uspokoić skołatane nerwy, spojrzeć z dystansem na problemy, a także przypomina typowe ćwiczenia z rehabilitantem na sali gimnastycznej, tylko w zupełnie innych warunkach.

Także rodzice dzieci autystycznych powinni rozważyć taki wyjazd. Kontakt z koniem jest szczególnie polecany dzieciom ze spektrum autyzmu. Być może rodzice po takim urlopie zobaczą, jak przyspiesza rozwój ich dziecka?

Rodzinny urlop

Nie da się ukryć, że wakacyjny wyjazd do agroturystyki, w której hodowane są konie jest świetną propozycją dla rodzin. Czyste powietrze i dużo ruchu na świeżym powietrzu pozwoli odpocząć i odstresować się zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Obecność koni może przy okazji nauczyć najmłodszych szacunku do zwierząt, pokory wobec ich siły i pozwoli obserwować, jak wymagają codziennej opieki, by jak najlepiej służyć ludziom. Czemu nie spróbować już tego lata?

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas