Artykuł sponsorowany W jakim celu stosowane są stoły pionizacyjne?

W jakim celu stosowane są stoły pionizacyjne?

Stoły pionizacyjne umożliwiają zastosowanie kinezyterapeutycznej metody rehabilitacyjnej, polegającej na ustawieniu ciała pacjenta w pozycji stojącej. Głównym celem takiego postępowania jest wspomaganie układów: oddechowego, krwionośnego, trawiennego i nerwowego u osób stale przebywających w pozycji leżącej. Pionizacja to również procedura w diagnostyce niektórych schodzeń, np. omdleń. Do czego dokładnie wykorzystuje się stoły pionizacyjne?

Czym są stoły pionizacyjne?

Stoły pionizacyjne to uniwersalne narzędzia rehabilitacyjne, pozwalające na wspomaganie usprawnienia pacjenta neurologicznego. Zapewniają w pełni indywidualnie dopasowanie urządzenia do możliwości i potrzeb chorego podczas pionizacji.

Stoły pionizacyjne zapewniają stabilizację całych kończyn dolnych, miednicy, klatki piersiowej, a także opcjonalnie, stabilizację głowy. Ich konstrukcja pozwala na ustawienie dowolnego kąta, od pozycji poziomej do pionowej, zgodnie z metodyką pionizacji.

Stoły pionizacyjne zazwyczaj nie stanowią indywidualnego wyposażenia pacjenta. Wykorzystuje się je najczęściej w szpitalach do przeprowadzania rehabilitacji. Poszukując renomowanego sprzętu medycznego do opieki i pielęgnacji osób chorych i niepełnosprawnych można skorzystać z oferty Kammed.

Do czego wykorzystuje się stoły pionizacyjne?

Stoły do pionizacji są wykorzystywane do podnoszenia pacjentów po długotrwałym unieruchomieniu. Znajdują zastosowanie w przypadku osób w ciężkich stanach, o upośledzonej możliwości samodzielnego utrzymywania głowy oraz w początkowym okresie terapii pionizacyjnej. U chorych osób przebywających przez dłuższy czas w pozycji leżącej dochodzi do wielu niekorzystnych zmian.

Często spotykane są problemy z drogami oddechowymi, niestabilność układu sercowo-naczyniowego czy atrofia mięśni. Dzięki aktywnym urządzeniom pionizującym można, odciążając terapeutów, pionizować pacjentów codziennie przez dłuższy czas.

Jest to wskazane ze względu na:

  • stymulację układu krążeniowo-oddechowego, zapobieganie infekcjom dolnych dróg oddechowych, dotlenianie tkanek;

  • zapobieganie obrzękom kończyn dolnych;

  • zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym,

  • zapobieganie przykurczom stawowym,

  • zapobieganie zanikowi mięśni,

  • zapobieganie osteoporozie i złamaniom,

  • poprawę ogólnej sprawności.

Stoły pionizacyjne mogą być stacjonarne lub mieć możliwość przemieszczania się razem z pacjentem przy pomocy drugiej osoby. Takie urządzenia znajdują zastosowanie na oddziałach szpitalnych takich jak: rehabilitacja, chirurgia, ortopedia i neurologia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas