Artykuł sponsorowany W jaki sposób dobrać oprawki do kształtu twarzy?

W jaki sposób dobrać oprawki do kształtu twarzy?

W dzisiejszych czasach większość z nas zmuszona jest do noszenia okularów. W salonach optycznych istnieje naprawdę wiele różnego rodzaju oprawek. Oczywiście dobór najlepszych dla naszych potrzeb nie jest wcale prosty. Najczęściej stosowaną techniką w tym celu jest dobór okularów do kształtu twarzy. Dzięki temu znajdziemy najodpowiedniejszy dla naszego wyglądu model.

Jak wygląda dobór okularów?

Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że twarz każdego człowieka jest inna. Jednak dzięki odpowiednim cechom możemy ją przyporządkować do określonych kształtów geometrycznych. Specjaliści z firmy Optik Lens S.C. twierdzą, że najlepszą metodą doboru okularów jest właśnie ta opierająca się na geometrycznych kształtach twarzy. Zgodnie z tą techniką kształt oprawek powinien być odwrotny w stosunku do kształtu twarzy. Prostokątna lub kanciasta oprawka będzie pasować do okrągłej twarzy. Z kolei dobór oprawek do twarzy przypominającej prostokąt wymaga zastosowania owalnych oprawek bądź takich, które posiadają zaokrąglone linie. W dzisiejszych czasach salony optyczne dysponują wieloma typami oprawek, a więc każdy z nas posiada naprawdę wiele możliwości wyboru najlepszego rozwiązania dla swoich potrzeb.

Kształt twarzy a rodzaje oprawek

Jak już wiemy, dobór odpowiednich oprawek nie jest wcale prosty, ponieważ wymaga zastosowania się do wielu zasad. Cała procedura wyboru oprawek powinna rozpocząć się od określenia kształtu twarzy. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów, a są to między innymi: owalny, trójkątny, kwadratowy, prostokątny, okrągły, pięciokątny, sześciokątny oraz trapezoidalny. Dobór oprawek okularów do twarzy nie należy, jak widać do najprostszych, gdyż możliwości jest naprawdę wiele. Nie należy zapomnieć również o tym, że kolor odgrywa ogromną rolę w całej procedurze. Modele w kolorach czerwieni, złota oraz brązu świetnie sprawdzą się w stosunku do jesiennych i wiosennych typów urody. Z kolei dobór oprawek do twarzy o charakterze letnim i zimowym powinien oscylować w kolorach granatu, srebra, czerni czy też szarości. Jak można zauważyć, najlepszych dla naszego typu urody okularów nie jest wcale prosty, gdyż wymaga znajomości wielu zasad oraz technik. Dość duży wybór sprawia, że każdy z nas z pewnością znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter