Artykuł sponsorowany Sześć cech dobrego domu opieki – poznaj je wszystkie

Sześć cech dobrego domu opieki – poznaj je wszystkie

W miarę starzenia się społeczeństwa wiele rodzin decyduje się umieścić swoich bliskich w domach opieki. Dom seniora to najlepsza opcja dla osób, które potrzebują większej uwagi z powodu narastających problemów zdrowotnych lub problemów z pamięcią. W świetnie prowadzonym domu opieki bliscy mogą przeżyć długie lata w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Jak rozpoznać najlepszą placówkę opiekuńczą? Które miejsce będzie bezpieczne dla seniora?

Poczucie wspólnoty

Odbywając pierwszy spacer po domu opieki, warto zwrócić uwagę na kontakty interpersonalne między pensjonariuszami i zachowanie pracowników. Wysoce wykwalifikowani pracownicy wchodzą w interakcję z mieszkańcami, nazywając ich po imieniu. Mieszkańców traktuje się z szacunkiem, angażuje w rozmowy i zachęca do spotkań towarzyskich z innymi w celu osiągnięcia optymalnej jakości życia.

Wygodne środowisko

Dom opieki powinien być bardzo czysty i pozbawiony zapachów. W większości ośrodków wystrój jest przyjemny i kolorowy, ale nie przytłaczający. Plan piętra domu nie może być skomplikowany, tak aby mieszkańcy z problemami fizycznymi lub poznawczymi mogli się łatwo odnaleźć w układzie pomieszczeń. W większości domów istnieją ciche obszary, w których mieszkańcy mogą odbywać spotkania z członkami rodziny i przyjaciółmi.

Zwierzęta, rośliny i dzieci

Środowisko domu opieki powinno być jak najbardziej zbliżone do domu i zawierać typowe elementy wystroju. W domu opieki często mieszkają zwierzęta domowe lub terapeutyczne, które tworzą więzi z pensjonariuszami i są przez nich traktowane jak członkowie rodziny. Dobre domy seniora, takie jak Dom Opieki Samarytanin często organizują spotkania z grupami dziecięcymi, które wchodzą w interakcję z mieszkańcami.

Życie skoncentrowane na seniorze

Najlepsze domy opieki zapewniają pełne wsparcie i szacunek dla mieszkańców. Jeśli senior nie lubi wstawać wcześnie rano, dom dostosowuje się do jego harmonogramu. Jeśli pensjonariusz lubi ogrodnictwo, dobry dom opieki zapewni mu możliwość sadzenia, pielenia i przycinania roślin.

Wykwalifikowana opieka pielęgniarska 24/7

Pielęgniarki powinny pełnić swój dyżur przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia – także w dni świąteczne. Upewnij się, że personel pielęgniarski nie jest przytłoczony, opiekując się zbyt dużą liczbą mieszkańców. Zapytaj administratora o stosunek personelu do liczby mieszkańców, aby ocenić jakość świadczonej opieki.

Przestrzenie zewnętrzne 

Najlepsze domy opieki zapewniają swoim mieszkańcom dostęp do patio i terenów zielonych. Przed wyborem placówki sprawdź, czy dysponuje przyjemnymi, wypielęgnowanymi terenami, miejscami do siedzenia na zewnątrz, zacienionymi i słonecznymi miejscami oraz bezpiecznymi chodnikami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas