Artykuł sponsorowany Rodzaje implantów piersi

Rodzaje implantów piersi

Operacje powiększania i modelowania piersi są najczęściej wykonywanymi rodzajami operacji chirurgii plastycznej. Najczęściej do powiększenia piersi stosuje się implanty, które pozwalają na osiągnięcie dużo lepszych rezultatów wizualnych, a dodatkowo są zdecydowanie bezpieczniejsze od innych metod, polegających na zastosowaniu tkanki tłuszczowej pacjentki lub iniekcji kwasu hialuronowego. Istnieje kilka rodzajów implantów piersi. Jakich? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Rodzaje implantów pod względem kształtu

Jest to główny podział rodzajów implantów, choć nie jedyny. Implanty pod względem kształtu dzielimy na implanty anatomiczne, które są w kształcie łzy oraz implanty okrągłe. Wybór konkretnego kształtu implantu zależy od tego jaki cel pacjentka chce osiągnąć. Zastosowanie implantów okrągłych sprawi, że piersi po operacji będą miał kształt zbliżony do kuli, co sprawi, że uzyskamy wrażenie pełniejszego biustu. Z kolei implanty anatomiczne są asymetryczne jak naturalne piersi, dzięki czemu uzyskany efekt będzie bardziej zbliżony do naturalnego. Zastosowanie implantów w kształcie łzy pozwala na takie modelowanie piersi, aby były one bardziej płaskie w górnej części, natomiast w dolnej wypukłe. Dzięki temu po wykonaniu operacji biustu, uzyskuje się jego większą objętość.

Rodzaje otoczki implantów

Oprócz kształtu, implanty różnią się od siebie jeszcze rodzajem otoczki. Jak tłumaczy nasz rozmówca, chirurg z Kliniki Chirurgii Plastycznej Chęciński:

Implanty piersiowe mogą mieć powierzchnie płaską lub chropowatą. Powierzchnia chropowata jest stosowana w celu zapobiegnięcia ewentualnemu przemieszczaniu się implantu. Oprócz tego, ostatnie badania wskazują na to, że  takie implanty zmniejszają ryzyko powstania sztywnej, obkurczonej torebki z otaczających implant tkanek. Pomimo to wiele kobiet decyduje się na implanty gładkie, ponieważ są one miększe i dzięki temu milsze i bardziej naturalne w dotyku.

Rodzaje implantów ze względu na wypełnienie

Otoczka każdego implantu jest wykonana z silikonu, jednak nie oznacza to że jego wnętrze również musi być wypełnione tym materiałem. Implanty mogą być wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Żel silikonowy ma tę przewagę nad solą fizjologiczną, że jego konsystencja jest niemal identyczna jak ludzka tkanka tłuszczowa, dzięki czemu wszczepiony w trakcie operacji powiększenia biustu implant w dotyku będzie nie do odróżnienia od naturalnej piersi.  Implanty wypełnioną solą fizjologiczną są jednak bezpieczniejsze, ponieważ w przypadku ich pęknięcia, płyn zostanie wchłonięty przez komórki ciała. Stosując implanty w całości wykonane z silikonu, ewentualny wypadek, który doprowadzi do pęknięcia implantu może spowodować ból oraz stan zapalny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas