Artykuł sponsorowany Psychoterapeuta Anna Czekanowska-Gubska: jak wygląda pierwsza wizyta terapeutyczna?

Psychoterapeuta Anna Czekanowska-Gubska: jak wygląda pierwsza wizyta terapeutyczna?

Psychoterapia indywidualna sprawdzi się zarówno u pacjentów zmagających się z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, jak i osób, które potrzebują wsparcia psychicznego. Wczesne rozpoczęcie procesu terapeutycznego to szansa na skuteczne rozwiązanie problemu i wypracowanie mechanizmów, które ułatwią kontrolę nad emocjami. Sprawdź, co na temat mówi psychoterapeuta z gabinetu Anny Czekanowskiej-Gubskiej.

Pierwsze spotkanie z terapeutą – co warto wiedzieć?

Psychoterapia to forma pomocy przeznaczona dla wszystkich osób, które odczuwają brak satysfakcji z życia, nie mogą poradzić sobie z utratą bliskiej osoby, doświadczyły traumatycznych przeżyć czy też cierpią na zaburzenia nastroju. Rozmowa z terapeutą to czas, w którym pacjent może podzielić się swoją historią, zasięgnąć opinii i otrzymać wiele przydatnych rad, które dodadzą mu siły i zachęcą do lepszego poznania siebie. Psychoterapeuta z gabinetu Anny Czekanowskiej-Gubskiej zauważa, że wielu pacjentów obawia się pierwszej wizyty. Zupełnie niepotrzebnie! Nie trzeba się przygotowywać – wystarczy, że będziesz szczery i odważysz się mówić o swoich problemach. Terapeuta to osoba przychylna pacjentowi, dlatego warto wejść w dialog i odpowiadać na zadawane pytania.

Psychoterapia indywidualna – wskazówki

Dobry psychoterapeuta jest w stanie dokonać wstępnej diagnozy już po pierwszej rozmowie z pacjentem. Przychodząc na spotkanie możesz spodziewać się pytań dotyczących powodów zgłoszenia się na terapię oraz nadziei z nią związanych. Psychoterapeuta Anna Czekanowska-Gubska dba o to, aby rozmowa była dostosowana do potrzeb pacjenta, a pytania skonstruowane w taki sposób, aby nie pozostawiać miejsca na domysły. Warto przy tym zaznaczyć, że jeżeli problem jest bardzo poważny i ma podłoże medyczne psychoterapeuta może skierować pacjenta na wizytę lekarską. Co istotne, niektóre zaburzenia wymagają terapii grupowej lub leczenia psychiatrycznego. Pamiętaj, że rezultaty terapii są w dużej mierze zależne od Ciebie i otwartości na współpracę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas