Materiał Partnera Prywatny transport medyczny - jak to działa?

Prywatny transport medyczny - jak to działa?

Transport medyczny służy do przewozu osób chorych, rannych i niepełnosprawnych w określone miejsce leczenia, jak szpital, poradnia rehabilitacyjna czy przychodnia. Można wyróżnić  transport sanitarny i transport wykonywany w ramach ratownictwa medycznego. Wiele osób korzysta z ofert prywatnych firm, świadczących tego typu usługi. Jak wybrać usługodawcę, który spełni wszystkie twoje oczekiwania?

Jakie są rodzaje transportu medycznego?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje transportu medycznego. Transport w ramach ratownictwa medycznego dotyczy nagłych wypadków oraz zdarzeń, w których potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna i przetransportowanie pacjenta do najbliższego ośrodka leczenia/szpitala. Natomiast transport sanitarny jest dedykowany do przewożenia osób chorych czy niepełnosprawnych, które pod opieką wykwalifikowane personelu, składającego się z ratowników medycznych oraz osób mających kwalifikacje do tego typu pracy, zostaną dowiezione bezpiecznie w określone miejsce: do szpitala, na dializę czy inne badania, jak też do domu. Prywatne pojazdy medyczne służą również do przewozu materiałów biologicznych, jak krew organy do przeszczepu czy materiały konieczne do wykonania określonych badań, które wymagają specjalistycznego transportu. Transport sanitarny jest wykonywany zazwyczaj na zlecenie szpitali, przychodni, hospicjów, ale też osób prywatnych.

Transportem sanitarnym zajmuje się firma Nona-Med. Poza tym, że zabezpiecza imprezy masowe pod kątem medycznym, zajmuje się przewozem osób na dializy, rehabilitację czy do szpitala. Ponadto proponuje międzynarodowy transport medyczny, właściwie na terenie całej Europy. Dzięki temu, że posiada profesjonalnie wyposażone karetki i doświadczony personel medyczny, gwarantuje przewożonym pacjentom bezpieczeństwo i komfort, szczególnie podczas wielogodzinnej podróży z Niemiec, Francji czy Hiszpanii do Polski.

Na co zwracać uwagę wybierając firmę świadczącą usługi transportu medycznego?

Profesjonalne wyposażenie oraz doświadczony personel medyczny to podstawa. Załoga karetki powinna odnosić się każdego pacjenta z szacunkiem i zadbać o to, by chory czy poszkodowany czuł się bezpiecznie i dobrze podczas transportu. Szczególnie, jeśli jest to długa podróż międzynarodowa. Kluczową sprawą jest nowoczesny sprzęt znajdujący się w pojeździe, który pozwala na odpowiednią opiekę podczas transportu. Bardzo ważne, oczywiście poza narzędziami pracy ratowników, szczególnie podczas przewozów zagranicznych, są dobrze wyprofilowane fotele, które będą stanowiły dobre oparcie dla pleców całej ekipy medycznej. Poza tym niezwykle istotna jest punktualność. No i ważne, by personel karetki na co dzień zajmował się pacjentami, np. w pogotowiu ratunkowym czy w szpitalu.

Opracowanie:

Podziel się