Artykuł sponsorowany Profilaktyka stomatologiczna - Periodentist Lek. Stom. Halina Kempa i Lek. Stom. Magdalena Kempa-Białowąs

Profilaktyka stomatologiczna - Periodentist Lek. Stom. Halina Kempa i Lek. Stom. Magdalena Kempa-Białowąs

Profilaktyka stomatologiczna to kluczowy element dbałości o zdrowie jamy ustnej, który może skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy oraz wielu chorób przyzębia i przyzębia. W gabinecie Periodentist Lek. Stom. Halina Kempa i Lek. Stom. Magdalena Kempa-Białowąs oferowane są kompleksowe usługi z zakresu profilaktyki stomatologicznej oraz higienizacji jamy ustnej.

Profilaktyka próchnicy u dorosłych

Próchnica jest jedną z najbardziej powszechnych chorób występujących u dorosłych, a jej nieleczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak ból i osłabienie zębów, a nawet ich utrata. Na szczęście większości przypadków próchnicy można zapobiec poprzez odpowiednią profilaktykę stomatologiczną.

Dbałość o higienę jamy ustnej stanowi podstawę profilaktyki próchnicy. Regularne szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, używanie nici dentystycznej oraz płukanie jamy ustnej płynem do płukania ust pozwala na skuteczne usuwanie resztek pokarmowych oraz bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Dodatkowo, warto uważać na spożycie produktów bogatych w cukry oraz szkodliwych dla szkliwa, takich jak napoje gazowane czy alkohol. 

Warto także regularnie odwiedzać dentystę w celu przeprowadzenia kontroli oraz profesjonalnego czyszczenia zębów, które pozwala na usunięcie kamienia nazębnego oraz innych osadów trudnych do usunięcia w warunkach domowych. Dzięki temu ograniczymy ryzyko rozwoju zarówno próchnicy, jak chorób przyzębia, takich jak paradontoza. 

Higienizacja jamy ustnej - zabiegi wykonywane w gabinecie Periodentist

Higienizacja jamy ustnej to szeroki zakres zabiegów, które mają na celu utrzymanie czystości oraz zdrowia zębów i przyzębia. W gabinecie Periodentist oferowane są różnorodne usługi związane z higienizacją jamy ustnej, takie jak np. skaling - czyli profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie - zabieg mający na celu usunięcie przebarwień z powierzchni zębów, czy lakowanie szczelin - środek zapobiegawczy mający na celu ochronę szkliwa przed próchnicą.

Poza tym, warto wspomnieć o fluoryzacji, która jest jednym z najbardziej efektywnych narzędzi w walce z próchnicą u dorosłych. Fluoryzacja polega na aplikowaniu specjalnych preparatów zawierających fluor na powierzchnię zębów. Fluor wzmacnia szkliwo oraz hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy.

Gabinet Periodentist Lek. Stom. Halina Kempa i Lek. Stom. Magdalena Kempa-Białowąs oferuje również indywidualne konsultacje, podczas których pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące właściwej higieny jamy ustnej oraz profilaktyki stomatologicznej.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas