Artykuł sponsorowany Profesjonalna opieka dla seniora – dlaczego to dobry wybór

Profesjonalna opieka dla seniora – dlaczego to dobry wybór

Dziadkowie i rodzice to osoby wyjątkowe dla każdego z nas. Wiele im zawdzięczamy i bardzo kochamy. Dlatego niezwykle boleśnie jest patrzeć, gdy wiek i choroby odbierają im możliwość normalnego funkcjonowania. Chcemy zapewnić im wysoką jakość życia, ale często nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, ponieważ powstrzymują nas zobowiązania zawodowe i rodzinne. Rozwiązaniem będzie tu zatrudnienie profesjonalnej opiekunki dla seniora.

Pomoc w codziennych czynnościach

Dla wielu oddanie bliskiej osoby pod opiekę wykwalifikowanej, ale zawsze obcej opiekunki, oznacza, że na tej osobie nam nie zależy. Powinniśmy jednak porzucić takie myślenie – zapewnienie seniorowi profesjonalnej opieki to raczej wyraz naszej troskliwości i świadomości, jak ograniczone są nasze możliwości. Opieką nad osobami starszymi zajmuje się firma Dobra Opieka 24, która ponadto prowadzi działalność z zakresu opieki paliatywnej i nad osobami starszymi po wylewach.

Praca opiekunki obejmuje przede wszystkim pomoc w pielęgnacji, czyli mycie, golenie oraz czesanie, higienę miejsc intymnych, zmianę pielucho-majtek czy podkładów, kremowanie i zapobieganie odleżynom. Opieka dla seniora obejmuje ponadto czynności takie jak gotowanie, sprzątanie, podawanie leków. W przypadku osób chorych powinna też zapewniać wizyty lekarza.

Te codzienne prace to nie wszystko. Równie istotne dla komfortu osoby starszej są towarzystwo i rozrywka. Obie znajdują się w zakresie profesjonalnej opieki. Oznacza to, że zatrudniona opiekunka spędzi czas z seniorem na rozmowach, czytaniu, rysowaniu, grach lub innych formach spędzania wolnego czasu, które sprawią osobie starszej przyjemność. Podeszły wiek nie musi oznaczać pozostawania w domu. Opiekunka może zabierać seniora na spacery, wizyty w teatrze czy operze. Obok takich działań aktywizujących duże znaczenie będzie miała rehabilitacja. Wpływa ona nie tylko na zdrowie, ale również dobre samopoczucie. Powinna ona odbywać się pod okiem wykwalifikowanej osoby, a taką będzie opiekunka osoby starszej.

Formy opieki

Dużą zaletą zaangażowania firmy takiej jak Dobra Opieka 24 jest wielość form sprawowanej opieki. Jej wymiar może być dostosowany do potrzeb seniora oraz jego rodziny. Nie zawsze potrzebna jest całodobowa opieka seniora. W wielu przypadkach wystarczy opieka dzienna lub nocna, godzinowa, albo na życzenie. Niezależnie jednak od wybranej formy, pamiętać musimy, że zaangażowanie opiekunki przyniesie jedynie korzyści – osoba starsza będzie miała zapewnioną profesjonalną pomoc osoby, która odznacza się cierpliwością, wyrozumiałością i wiedzą, czego potrzeba seniorowi. Decydując się na zatrudnienie profesjonalnej opieki, dajemy naszym rodzicom i dziadkom możliwość normalnego funkcjonowania, kiedy my jesteśmy nieobecni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas