Artykuł sponsorowany Prawidłowy dobór opraw okularowych zapewni Mariusz Koza

Prawidłowy dobór opraw okularowych zapewni Mariusz Koza

Niektórzy noszą okulary po to, by się za nimi schować jak za maską, a inni traktują je jako dizajnerską ozdobę. Dzieci nie lubią okularów, bo im przeszkadzają albo się ich wstydzą, jakby czuli się „inni”. Dziś każdy gust można zaspokoić dobierając najodpowiedniejszy model opraw okularowych z mnóstwa dostępnych na rynku. W dylematach związanych z wyborem tych jedynych pomoże Zakład Optyczny Mariusza Kozy z Ełku.

Wymiary oprawek okularów

Dobrze dopasowane oprawy okularowe zapewniają komfort użytkowania. Przy zakupie najlepiej skupić się na oprawkach markowych. Dobra firma zapewnia ich jakość i trwałość. Muszą mieć odpowiednią dla nas wielkość i wagę. Nie mogą spadać ani uciskać, więc trzeba je dobrać do twarzy. Najlepiej, gdy są niewiele szersze od twarzy, a ich górna krawędź mieści się poniżej brwi, lecz powyżej górnej powieki oka. Taka pozycja oprawek pozwala patrzeć idealnie przez środek soczewek. Okulary nie mogą być ani za blisko, ani za daleko od oka. Od rogówki do wewnętrznej strony soczewki okularowej powinna być odległość 10-12 mm.

Mostek oprawek jest istotną częścią okularów. Powinien przylegać do nosa i mieć właściwości antypoślizgowe, aby nie zsuwać się z nosa a tym samym chronić oprawki przed uszkodzeniem.  Zauszniki trzeba dobrać w ten sposób, aby nie uciskały skroni ani za uchem. Model musi zapewniać nam modny styl, ale i wygodę. W znalezieniu najlepszych dla nas oprawek pomoże nam optyk z Zakładu Optycznego Mariusza Kozy. A oto jego rada:

„Oprawy podkreślają osobowość i charakter użytkownika. Warto je wybierać na zasadzie kontrastu. Do twarzy owalnej pasuje każdy kształt oprawek. Półokrągłe, owalne lub okrągłe oprawy pasują do twarzy kwadratowej i trójkątną. I na odwrót: okulary kwadratowe z cienkimi oprawkami dobrze wyglądają na twarzy okrągłej”

Jaki materiał na oprawki?

Dobre oprawki muszą być nie tylko mieć odpowiednie rozmiary i wygląd, ale też na ich trwałość wpływa materiał, z którego są wykonane. Tu tendencje się zmieniają. Wciąż jeszcze można znaleźć w salonie optycznym wiele subtelnych oprawek z metalu jednak coraz więcej modeli jest wykonanych z tworzywa. W wyborze okularów musimy wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy, przeznaczenie okularów a także podatność na uczulenia. Zakłady optyczne proponują alergikom oprawy bezniklowe lub z grilamidu. Grilamid jest materiałem trwałym, elastycznym, odpornym na rozciąganie i nie wywołuje podrażnień.

Dla dzieci odpowiednie są zwłaszcza okulary z pełną oprawką. Zalecane, aby były lekkie, dobrze dopasowane. Nie mogą uciskać nosa i uszu. Zauszniki i noski dla komfortu przy zabawie i aktywności muszą mieć miękkie końcówki. Dobrze, gdy są to oprawki z tworzywa odpornego na złamania, jak poliwęglan. Jest to tworzywo twarde a zarazem lekkie, odporne na zarysowania i pęknięcia.

Opracowanie:

Mariusz Koza Zakład Optyczny

Ełk , Mickiewicza 15

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter