Artykuł sponsorowany Poznaj 3 zalety psychoterapii w formie online

Poznaj 3 zalety psychoterapii w formie online

Zdalne spotkania z psychoterapeutą zyskują coraz większe grono zwolenników, którzy dostrzegają wiele pozytywnych aspektów takiej nowoczesnej formy wsparcia. Porady w trybie online oferują obecnie niemal wszyscy terapeuci, zyskując tym samym możliwość utrzymania stałego kontaktu z podopiecznymi. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są 3 główne zalety psychoterapii z wykorzystaniem komunikatorów, video – chatów, Skype`a lub telefonu.

Szybkie wsparcie o każdej porze dnia

Konsultacje psychoterapeutyczne w formie zdalnej mogą odbywać się zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Nie musisz już stać w kolejkach, by zarejestrować się na wizytę, ani umawiać terminu telefonicznie, oczekując bez końca na nawiązanie połączenia ze swoim terapeutą.

Zdalna psychoterapia dla rodzin, par oraz indywidualna może odbywać się w dowolnym czasie, w godzinach porannych, popołudniowych lub wieczorem, w zależności od wcześniejszych ustaleń z terapeutą. Jest to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych zawodowo, uczniów oraz wszystkich, którzy prowadzą intensywny tryb życia.

Pomoc niezależnie od miejsca pobytu

Psychoterapia online, realizowana jest obecnie przez wiele placówek prywatnych, w tym przez specjalistyczny Gabinet Psychoterapii i terapii rodzin Anny Czekanowskiej – Gubskiej, certyfikowanego psychoterapeuty systemowego, Członka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, która aktualnie jest też w trakcie uzyskiwania certyfikacji Ministerstwa Zdrowia. Gabinety takie jak ten umożliwiają organizację spotkań niezależnie od Twojego aktualnego miejsca pobytu. Nie musisz zatem jeździć do stacjonarnej siedziby Twojego psychoterapeuty, by otrzymać niezbędne wsparcie oraz poradę. 

Brak konieczności osobistej wizyty w gabinecie psychoterapeuty jest dla wielu osób ważnym czynnikiem, który ułatwia nawiązanie relacji i sprawia, że są one bardziej otwarte na dialog oraz chętniej współpracują z terapeutą, przebywając we własnej, dobrze znanej przestrzeni. Wsparcie online szczególnie sprawdza się w przypadku ludzi schorowanych, którzy nie mają możliwości przejazdu do gabinetu psychoterapeuty.

Anonimowość

Wiele osób pragnie skorzystać z pomocy psychoterapeuty, jednak obawiają się one, że ktoś znajomy mógłby się dowiedzieć o ich problemach, co z kolei mogłoby spowodować różne nieprzyjemności, w tym wykluczenie z kręgów towarzyskim czy zawodowych. Konsultacje psychoterapeutyczne online całkowicie eliminują ten problem, dając uczestnikom terapii zupełną anonimowość.

Spotkania w trybie online odbywają się z wykorzystaniem profesjonalnych, bezpiecznych komunikatorów, w miejscu i czasie dogodnym dla osoby potrzebującej pomocy, dzięki czemu może się ona czuć się w pełni komfortowo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas