Materiał Partnera Powody, dla których warto zdecydować się na założenie implantów stomatologicznych w prywatnej przychodni Dentus!

Powody, dla których warto zdecydować się na założenie implantów stomatologicznych w prywatnej przychodni Dentus!

Marzeniem wielu osób jest posiadanie pięknego, nieskazitelnego uśmiechu. Dodaje on pewności ciebie, zwiększa samoocenę, a także wpływa na atrakcyjność. Założenie implantów stomatologicznych jest idealnym wyjściem z sytuacji, gdy z jakiś przyczyn nie uda się utrzymać stałego zęba ze względu na różne schorzenia. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na wszczepy zębowe wykonane w prywatnej przychodni Dentus!

Dlaczego warto założyć implanty zębowe?

Współczesna stomatologia wykorzystuje coraz bardziej nowoczesne i zaawansowane techniki, które umożliwiają uzyskanie pięknego, idealnego uśmiechu. Implanty zębowe są najlepszym stałym i trwałym sposobem uzupełnienia ubytków w uzębieniu, które dodatkowo można łączyć z mostami oraz innymi elementami protetycznymi. Można je z powodzeniem wykorzystywać zarówno do uzupełnienie jednego zęba, jak i kilku sąsiadujących. Ze względu na wysoki standard usług protetycznych, korona zębowa połączona przez łącznik z śrubą do złudzenia może przypominać naturalne zęby, a nawet być do nich indywidualnie dopasowana, zarówno wielkością, kolorystyką a także połyskiem.

Implanty zębowe mogą być wykonane z tytanu oraz cyrkonu, które są materiałami biozgodnymi z tkankami ludzkimi, dzięki czemu doskonale zastępują brakujący korzeń naturalnego zęba i organizm traktuje je jako własną część. Co więcej, są to materiały antyalergiczne, trwałe, odporne na działanie enzymów trawiennych i kwaśnych potraw, a także posiadające wytrzymałość mechaniczną, co pozwala na gryzienie pokarmu, bez obaw uszkodzenia wszczepu dentystycznego. Oprócz funkcji estetycznych, implanty poprawiają umiejętność prawidłowego rozdrabniania posiłków oraz naturalnego wyglądu szczęki, który przez brak zębów bywa czasem zaburzony. Nie bez znaczenia jest także sensoryka odczuwalna podczas jedzenia, która w przypadku implantów jest naturalnym odczuciem, w przeciwieństwie do nieco dziwnego odczucia w przypadku posiadania protezy ruchomej.

Czemu warto wybrać przychodnie dentystyczną Dentus?

Do wykonania wszczepów stomatologicznych, które wiążą się z ingerencją chirurgiczną, warto wybrać sprawdzoną i profesjonalną prywatną przychodnię stomatologiczną Dentus z Żyrardowa w województwie mazowieckim, prowadzoną przez Witolda Kozłowskiego. Wybór doświadczonej placówki medycznej gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług, która jest wynikiem zatrudniania wykwalifikowanych specjalistów, którzy nieustannie się szkolą, stosując nowoczesne techniki dentystyczne. Ponadto, niezwykle ważne jest, aby stomatolog miał odpowiednie podejście do pacjenta i przedstawił mu plan leczenia implantologicznego, a także dokładnie wytłumaczył jak będzie przebiegał zabieg i jakie są zalecenia dla pacjenta po jego zakończeniu. Bogate doświadczenie w leczeniu implantologicznym sprawia, że specjaliści wykonują zabieg sprawnie, a także należytą dbałością o komfort pacjenta.

Na miłą i kompleksową obsługę możesz liczyć w przychodni Dentus, która w razie potrzeby doradzi, jakie rodzaje implantów warto wybrać na podstawie indywidualnej oceny staniu jamy ustnej i po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych badań, a także wywiadu lekarskiego. Profesjonała opieka stomatologiczna podczas zabiegu, sprawia, że pacjent nie będzie odczuwał bólu. Na koniec warto wspomnieć, iż przychodnia Dentus oferuje szeroki zakres usług, do którego zaliczyć można różne zabiegi estetyczne, leczenie zębów u dzieci, stomatologię zachowawczą i chirurgiczną, ortodoncję, a także specjalistyczne leczenie protetyczne i endodontyczne.

Opracowanie:

Dentus. Prywatna przychodnia stomatologiczna

Żyrardów , Krótka 46f

Podziel się