Materiał Partnera Pierwsze okulary dla dziecka. Czym się kierować przy wyborze?

Pierwsze okulary dla dziecka. Czym się kierować przy wyborze?

Pierwsze okulary dla dziecka warto wybierać szczególnie uważnie. Podstawowym zadaniem okularów jest korygowanie wady wzroku, jednak nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dopasowane mogą być idealną ozdobą twarzy. Źle dobrane oprawki mogą po prostu szpecić i być niewygodne. W rezultacie dziecko będzie niechętnie je nosić. Na co zwrócić więc uwagę podczas wyboru pierwszych okularów dla dziecka?

Na co zwrócić więc uwagę podczas wyboru pierwszych okularów dla dziecka?

Okulary dla dziecka są konieczne, jeśli lekarz zdiagnozuje u malca wadę wzroku. Mogą na nią wskazywać bóle głowy i oczu, a także to, że dziecko siedzi zbyt blisko telewizora, a gdy rodzic każe mu się odsunąć, maluch protestuje, bo twierdzi, że nie widzi, mruży oczy i przeciera je lub zasłania jedno oko. W takiej sytuacji rodzic powinien koniecznie udać się z dzieckiem do okulisty. Bardzo ważne, aby jak najwcześniej rozpocząć korygowanie wady wzroku. Pierwsze okulary dla dziecka mogą sprawić, że pociecha znowu będzie mieć komfort widzenia, a wczesna korekcja zwiększy szanse na przywrócenie ostrości widzenia.

Okulary dla najmłodszych muszą spełniać kilka podstawowych cech. Po pierwsze powinny być odporne i chronić oczy maluszka. Ważne, aby dziecko nie było w stanie zniszczyć okularów a jedynie je porysować. Okulary powinny być także lekkie i nie powodować dyskomfortu dla malucha. Dobre okulary dla dziecka to przede wszystkim odpowiednio dobrane szkła, które zapewnią dziecku prawidłowe widzenie, bezpieczeństwo i komfort. Podstawę stanowi także ładna i estetyczna oprawka. Wybierając ją, warto pozwolić dziecku, aby miało wpływ na wygląd oprawek. Sprawi to, że malec chętniej będzie nosić okulary.

Specjaliści twierdzą, że najodpowiedniejsze dla dziecka są oprawki o większych szkłach niezawężających pola widzenia. Ważną rolę odgrywa także materiał, z którego są zrobione. Najlepsze są tworzywa odporne na rozciąganie i wyginanie. Aby dziecko nie zdejmowało okularów, można także wybrać oprawki, które posiadają specjalnie zagięte zauszniki, które sprawiają, że nie będą się one zsuwać z nosa.

Dlaczego wybór pierwszych okularów dla dziecka jest tak ważny?

Dzieci od najmłodszych lat mają własne potrzeby i upodobania. Kwestia ta dotyczy także wyboru okularów. Oprawki dla dzieci korygują zarówno wzrok najmłodszych, jak i odpowiadają gustom i ich charakterom. Prawidłowo dobrane okulary gwarantują dziecku dobre samopoczucie i komfort. Na rynku dostępne są oprawki do codziennego noszenia, a także specjalne rodzaje oprawek przeznaczonych m.in. do uprawiania sportu. Odpowiednie dopasowanie okularów pozwala zachować dziecku optymalną dla zdrowia i rozwoju ilość ruchu, a także zapobiega wykluczeniu z aktywności podejmowanych przez rówieśników.

Jak mówi pracownik salonu optycznego Oftal - Koralewscy z Poznania, który oferuje sprzedaż oprawek dla dzieci: Jeszcze parę lat temu okulary dla dzieci kojarzyły się z topornymi, nietrwałymi i podatnymi na uszkodzenia oprawkami. Na szczęście obecnie funkcjonuje wiele nowoczesnych okularów korekcyjnych przeznaczonych dla dzieci. Charakteryzują się one dużą trwałością i elastycznością. Wybierając oprawki dla dzieci, warto zwracać uwagę na to, aby doskonale dopasowywały się do dziecięcej twarzy. Dobre oprawki dla najmłodszych są przede wszystkim wykonane z lekkich materiałów, dopasowane tak, aby nie zsuwały się z noska. Oprawki dla dzieci powinny także posiadać zauszniki, które nie uciskają uszu, a przy tym wyglądają atrakcyjnie dla dziecka.

Elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest także specjalna powłoka antyrefleksyjna, która przydaje się dziecku pracującemu z komputerem. Powłoka hydrofobowa zapobiega zaparowywaniu szkieł, a antystatyczna ich elektryzowaniu.

Decydując się na zakup pierwszych oprawek dla dzieci, należy wybierać jedynie profesjonalne salony optyczne, które oferują takie usługi. Doświadczenie pracowników i najwyższe standardy to gwarancja transakcji przeprowadzanej na wysokim poziomie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas