Artykuł sponsorowany Pięć największych mitów na temat soczewek kontaktowych

Pięć największych mitów na temat soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe nieustannie zyskują na popularności. Stanowią wygodną alternatywę dla okularów, a w niektórych przypadkach sprawdzają się lepiej niż one. Z ich noszeniem wiąże się jednak kilka przekonań, które sprawiają, że wiele osób waha się przed ich wyborem. Niesłusznie, ponieważ są one błędne i wynikają często z niepełnej wiedzy na temat soczewek kontaktowych.

Dobór odpowiednich soczewek

Soczewki kontaktowe świetnie sprawdzają się u osób z takimi wadami wzroku jak dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz astygmatyzm. Znajdują też zastosowanie w przypadku różnowzroczności. Wyboru pomiędzy soczewkami a okularami powinniśmy dokonać na podstawie zaleceń lekarza okulisty oraz naszych potrzeb wynikających z trybu życia. Soczewki wiążą się z mniejszym ryzykiem urazów niż okulary, dlatego to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych. Pamiętajmy jednak, że musimy je zdejmować na basenie.

Proces doboru soczewek wymaga udziału specjalisty. Możliwy jest dopiero po badaniu wzroku. Znalezienie właściwych odbywa się poprzez aplikację próbnych soczewek – podobnie jak w przypadku przymierzania kolejnych szkieł w gabinecie okulistycznym.

Decydując się na soczewki, musimy pamiętać o właściwym ich czyszczeniu i przechowywaniu w przeznaczonym do tego pudełeczku. Potrzebny nam będzie specjalistyczny płyn do pielęgnacji soczewek, który powinniśmy stosować każdego wieczoru po zdjęciu soczewek – w przypadku dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych. Soczewki jednodniowe wyrzucamy po zdjęciu. Szeroki wybór soczewek oraz produktów do ich pielęgnacji znajdziemy w ofercie salonu optycznego. Zakład usług oftalmicznych Alicji Krasoń swoim klientom oferuje zarówno bogatą ofertę produktów, jak i możliwość wykonania komputerowego badania wzroku, które umożliwi dobranie odpowiednich okularów czy soczewek.

Największe mity o soczewkach

Pierwszym mitem na temat soczewek kontaktowych jest przekonanie, iż są one niewygodne. W rzeczywistości, te wykonywane nowoczesnymi technologiami są miękkie, elastyczne i cienkie. Dzięki idealnemu dopasowaniu do gałki ocznej soczewki stają się praktycznie niewidoczne i nieodczuwalne. Innym błędnym przekonaniem jest to, że soczewki kontaktowe nie są zdrowe – tymczasem każdy lekarz okulista powie nam, że okulary i soczewki to równoważne rozwiązania, a wybór jednego determinowany jest przez wady wzroku i preferencje pacjenta.

Nie powinniśmy też obawiać się, że soczewka kontaktowa przeniesie się na gałkę oczną, ponieważ to fizycznie niemożliwe. Może ona znajdować się wyłącznie na przedniej części lub pod powieką – jeśli rzeczywiście się przesunie.

Soczewki kontaktowe mają różne konstrukcje, wykonane są z różnych materiałów, a zatem błędem jest myślenie, ze wszystkie są takie same. Soczewki zapewniają różne formy korekcji wad wzroku, zatem muszą być do nich dobierane. Inaczej działać będą soczewki sferyczne i asferyczne, a jeszcze inaczej – soczewki toryczne. Z tego właśnie powodu dobór soczewek musi odbywać się pod okiem specjalisty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter