Materiał Partnera Okulary do korekcji zeza dla dzieci

Okulary do korekcji zeza dla dzieci

Zez jest to schorzenia, które polega na tym, że gałki oczne są nieprawidłowo ustawione. Niestety nie jest to tylko defekt kosmetyczny. Ta choroba wiążę się także z różnymi innymi zaburzeniami widzenia jednoocznego i dwuocznego. Niesymetryczne ustawienie osi oczu jest to najczęszczy jej objaw u dzieci. Z tego artykułu dowiesz się więcej na ten temat.

Rodzaje zeza

Ze względu na kierunek odchylenia oka można wyróżnić zez: ku dołowi, ku górze, rozbieżny, zbieżny. Istnieje także podział na ukryty, jawny nietowarzyszący, jawny towarzyszący. Pierwszy z nich związany jest z zaburzeniami równowagi mięśni. Drugi z nich może powstać na skutek – trwałego odchylenia osi jednego oka w stosunku do osi drugiego, które ustawione jest na wprost. Trzeci zaś, który nazywany jest także porażennym – pojawia się w przypadku porażenia nerwu, który zaopatruje daną grupę mięśni ocznych. U dzieci bardzo ważne jest, aby prawidłowo dopasować oprawki do okularów. Warto w tym celu udać się do zakładu optycznego Optymed. Personel tam pracujący dokłada wszelkich starań, aby dostarczone szkła pomogły młodym pacjentom. Dzięki nim mogą one kontrolować i ćwiczyć mięśnie gałek ocznych. A to dlatego, że np. okulary do zeza zbieżnego – mają wpływ na rozluźnienie akomodacji.

Przyczyny i objawy zeza

Przyczyn tej choroby może być wiele. Do jednych z nich można zaliczyć: choroby ośrodkowego układu nerwowego, uszkodzenia mózgowia, czynniki genetyczne, wady refrakcji, choroby gałki ocznej lub oczodołu, choroby mięśni ocznych oraz ich unerwienia. Objawem zaś mogą być bóle głowy, bądź pieczenie oczu. U młodszych pociech wszystko jest trudniejsze do rozpoznania. A to z tego powodu, że nie potrafią one jeszcze mówić. Nie są więc w stanie zakomunikować rodzicom, że coś jest nie tak. Jednak jeśli już wiadome jest, że ma dziecko ma takie schorzenie – niezbędne będą okulary do korekcji zeza. Muszą one być wygodne. Istotną rolę odgrywa tu prawidłowe dopasowanie oprawek. Warto sobie uświadomić, że wykonanie szkieł tego typu do łatwych nie należy.

Opracowanie:

Optymed s.c.

Brzeszcze , Dworcowa 1A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas