Artykuł sponsorowany Nowoczesne metody leczenia kanałowego

Nowoczesne metody leczenia kanałowego

Osoby, które cierpią na ból zęba, często wzbraniają się przed wizytą u dentysty. Zwykle jest to spowodowane strachem przed nieprzyjemnymi odczuciami towarzyszącymi leczeniu kanałowemu. Na szczęście, obecnie dentyści przy wykonywaniu tego typu zabiegów sięgają zazwyczaj po nowoczesne, bezbolesne metody postępowania. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób obecnie przeprowadza się leczenie endodontyczne zębów? Przeczytaj niniejszy artykuł.

Jak zmieniła się endodoncja na przestrzeni lat?

Jeszcze nie tak dawno temu do leczenia kanałowego zębów wykorzystywano stalowe, odznaczające się sztywnością pilniki. Zabiegi opracowywania kanałów trwały długo i sprawiały pacjentom ból. Aktualnie dentyści przy realizacji tego typu czynności korzystają z nowoczesnych urządzeń oraz ze skutecznych środków znieczulenia miejscowego i ogólnego (tzw. narkoza). Najpierw stomatolog zatrudniony w takiej placówce, jak centrum stomatologiczne w Katowicach MED CENTRUM, wykonuje zdjęcie RTG i na jego podstawie postanawia o podjęciu kolejnych kroków. W trakcie robienia zabiegu chory ma na zębach  gumowy separator, chroniący otwarty kanał przed przedostawaniem się tam śliny. Następnie usuwa się próchnicę i odsłania ujście kanału w celu jego dokładnego oczyszczenia z miazgi i zmienionych chorobowo tkanek. Wykorzystanie mikroskopu endodontycznego umożliwia dentyście obejrzenie kanału na całej jego długości. Do kontrolowania jego głębokości służy natomiast tzw. endometr. Do sterylizacji wnętrza zęba używa się podchlorynu sodowego w optymalnym stężeniu.

Później przeprowadza się dezynfekcję kanału oraz wypełnia się go płynną gutaperką. Do zasklepienia ubytków służy odpowiednio dobrana plomba albo korona protetyczna.

Dlaczego leczenie kanałowe jest lepszym rozwiązaniem niż ekstrakcja zęba?

Niektórzy pacjenci borykający się z problemem próchnicy zastanawiają się nad usunięciem zaatakowanych nią zębów. Trzeba mieć świadomość, że w większości przypadków nie jest to dobre rozwiązanie. Ekstrakcja bowiem w dłuższej perspektywie czasowej prowadzi do zmiany położenia zębów w jamie ustnej. Ma to też niekorzystny wpływ na zmianę rysów twarzy poprzez pojawienie się na niej zmarszczek. Leczenie kanałowe w Katowicach przyczynia się do przedłużenia żywotności naturalnego uzębienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas