Artykuł sponsorowany Najczęstsze problemy ginekologiczne

Najczęstsze problemy ginekologiczne

Najczęstsze problemy ginekologiczne, z jakimi muszą się mierzyć kobiety, mogą dotyczyć zarówno osób w wieku dojrzewania, jak i tych po menopauzie. Wiele pań odczuwa dyskomfort i niepokój związany z wizytą u ginekologa, jednak niektóre objawy powinny skłonić do skonsultowania się z nim. Kiedy kobiety zwykle zgłaszają się do ginekologa? Jakie objawy mogą świadczyć o konieczności odbycia takiej wizyty?

Z jakimi problemami pacjentki najczęściej zgłaszają się do ginekologa?

 Ginekolodzy na co dzień spotykają się z różnymi problemami zdrowotnymi dotyczącymi sfery intymnej kobiet. Nierzadko pacjentki zgłaszają się do lekarza, chcąc ustalić przyczynę zaburzeń miesiączkowania. Nieregularne cykle, bolesne miesiączki czy nadmierne krwawienie mogą być sygnałem różnych schorzeń, takich jak endometrioza czy mięśniaki macicy. W celu jej wykonania badań diagnostycznych możesz udać się m.in. do ginekologa w Rzeszowie w Centrum Medycznym MAMI.

Kolejnym często spotykanym problemem są infekcje intymne — bakteryjne i grzybicze. Drugie z wymienionych charakteryzują się swędzeniem, pieczeniem oraz upławami o charakterystycznej konsystencji. Infekcje bakteryjne również mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak wydzielina o nieprzyjemnym zapachu czy ból podczas stosunku. Trzecim istotnym problemem zgłaszanym przez pacjentki są bóle podbrzusza. Mogą one być wynikiem torbieli jajników, zapalenia przydatków czy też ciąży pozamacicznej. Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia i diagnostyki dobranej do konkretnej pacjentki.

Jakie objawy mogą świadczyć o konieczności udania się do ginekologa?

Obserwując swoje ciało i zachodzące w nim zmiany, kobieta może sama zauważyć objawy skłaniające do konsultacji z lekarzem. Ich przykłady to trudności z zajściem w ciążę czy nawracające poronienia — w takich przypadkach warto skorzystać z pomocy lekarza, który pomoże wyjaśnić przyczyny niepowodzeń. W celu wykluczenia określonych chorób dobrze wykonywać regularnie cytologię. W Rzeszowie możesz się na nią udać m.in. do wcześniej wspomnianego centrum medycznego.

Inne sygnały mogące świadczyć o problemach ginekologicznych to bolesne stosunki płciowe czy ból podczas oddawania moczu. Jeśli występują one systematycznie lub są związane z innymi objawami, takimi jak upławy, świąd czy nieprzyjemny zapach, warto zgłosić się do ginekologa. Należy również zwrócić uwagę na wszelkie zmiany w wyglądzie narządów rodnych czy piersi. Guzki, zgrubienia, pieprzyki czy zmiany skórne to objawy, które mogą świadczyć o różnych schorzeniach, nie tylko onkologicznych. W takich przypadkach wizyta u lekarza jest konieczna.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter