Artykuł sponsorowany Najczęstsze choroby stawu biodrowego

Najczęstsze choroby stawu biodrowego

Staw biodrowy przyjmujący kulistą formę należy do grupy największych stawów znajdujących się w ciele człowieka. Jest on odpowiedzialny za umożliwienie nam swobodnego poruszania się, a także utrzymania pionowej pozycji. Niestety miejsce to jest również narażone na występowanie różnego rodzaju schorzeń, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej. Poznajmy najczęstsze choroby stawu biodrowego oraz ich objawy i metody leczenia.

Przyczyny i objawy problemów ze stawem biodrowym

Ze względu na liczne obciążenia, jakie praktycznie codziennie przyjmuje na siebie nasz staw biodrowy, jest on szczególnie narażony na rozmaite schorzenia. Do najczęstszych objawów występujących w przypadku kłopotów z tą częścią ciała zaliczamy między innymi wszelkiego typu bóle stawu biodrowego oraz samego biodra. Oprócz tego mogą się pojawić się tutaj również pewnego rodzaju trzaski bądź odczuwalny efekt przeskakiwania w biodrze. Bardzo często w przypadku kłopotów ze stawem biodrowym mamy do czynienia także z zaburzeniami chodu w postaci kulenia. Warto zaznaczyć również, iż przy chorobach stawu biodrowego możemy mieć też kłopot ze swobodnym poruszaniem się. Przyczyną takiego stanu rzeczy są między innymi złamania kości udowej, zapalenie stawów oraz podeszły wiek.

Jakie wyróżniamy choroby stawu biodrowego i jak sobie z nimi poradzić?

Tak naprawdę najpopularniejszą oraz najczęściej spotykaną chorobą w przypadku stawu biodrowego jest jego zwyrodnienie. Często biodro zostaje też objęte reumatoidalnym zapaleniem stawów lub konfliktem udowo-panewkowym, którego leczeniem zajmuje się między innymi ortopeda Jacek Osuch z Gabinetu urazowo-ortopedycznego w Olkuszu. Pomimo, iż kłopoty ze stawem biodrowym dotyczą głównie osób starszych, to mogą one występować także wśród dzieci i młodzieży. Wówczas mamy do czynienia m.in. z chorobą Perthesa, zespołem bolesnego biodra czy młodzieńczym złuszczeniem głowy kości udowej. Choroby bioder mogą być leczone przy pomocy farmakoterapii, poprzez rehabilitację, iniekcje miejscowe lub operacje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas