Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę wybierając pracownię protetyki stomatologicznej?

Na co zwrócić uwagę wybierając pracownię protetyki stomatologicznej?

Utrata zębów dla większości osób jest dość głębokim przeżyciem emocjonalnym. Wiąże się ona również z groźnymi skutkami zdrowotnymi, takimi jak zanik tkanek a nawet kości po utracie zęba, silnymi bólami głowy czy problemami trawiennymi. By ich uniknąć warto, a nawet należy udać się do sprawdzonego specjalisty, który doradzi i wybierze najodpowiedniejszy rodzaj uzupełnienia uzębienia.

Wybór protetyka

Zastanawiając się nad wyborem pracowni protetyki stomatologicznej powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim opinie pacjentów. Równie istotne jak doświadczenie oraz umiejętności protetyka, jest także jego podejście do pacjenta. Tak jak w pracowni protetycznej Piotrowska Joanna Pracownia protetyczna. No właśnie, człowiek, który przychodzi po pomoc powinien być traktowany w sposób indywidualny, a nie jak kolejny klient, który zostawi określoną ilość pieniędzy. Dobry protetyk powinien być specjalistą w swoim fachu, którego oprócz wiedzy w swojej dziedzinie, cechuje cierpliwość, empatia i zrozumienie dla potrzeb pacjenta. Wybierając pracownię protetyczną weźmy pod uwagę także czas pojedynczej wizyty, z jakim wyprzedzeniem musimy umawiać się na kolejne konsultacje, czy możemy zgłosić swoje obawy bezpośrednio do protetyka, czy musimy się z nim kontaktować tylko poprzez swojego stomatologa. No i jedna z najważniejszych kwestii: co w przypadku uszkodzenia protezy lub innego uzupełnienia. Czy będziemy długo czekać na naprawę, czy zostaniemy załatwieni od ręki. Zgłaszając się do pracowni protetycznej sprawdźmy, czy czujemy się w niej komfortowo, czy mamy zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa i intymności.

Co oferują pracownie protetyki stomatologicznej?

Pracownie protetyki ściśle współpracują z gabinetami stomatologicznymi. Są wyposażone w nowoczesne sprzęty, dzięki którym mogą przygotowywać każdy rodzaj uzupełnień protetycznych, wymagających zastosowania wysokorozwiniętych technologii oraz technik dentystycznych, jak również odpowiednich materiałów. W ich ofercie znajdziemy protezy całkowite i protezy częściowe, protezy szkieletowe oraz protezy nylonowe Valplast. Protezy wykonane z metalu, akrylu (jako jedyne refundowane przez NFZ) czy acetalu, bądź protezy metalowe z acetalowymi klamrami. Ponadto pracownie wykonują m.in. licówki, mosty (porcelanowe, półceramiczne), implanty a także endokorony.

Dla pacjenta bardzo ważne jest, by w razie uszkodzenia bądź zepsucia się uzupełnienia protetycznego mógł zgłosić się do protetyka, który w krótkim czasie zajmie się niesprawnym elementem. Dlatego w wielu pracowniach działa pogotowie protetyczne, które zajmuje się naprawą protez oraz usuwaniem mniejszych usterek w uzupełnieniach stomatologicznych.

Opracowanie:

Joanna Piotrowska Pracownia protetyczna

Grodzisk Mazowiecki , Królewska 66

  • tel. 603 633 524

Podziel się