Materiał Partnera Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze oprawek okularów korekcyjnych?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze oprawek okularów korekcyjnych?

Jeżeli w ostatnim czasie odczuwasz pogorszenie się jakości widzenia, to niezwłocznie powinieneś udać się do okulisty. Może okazać się, ze posiadasz wadę wzroku i potrzebne Ci będą okulary korekcyjne. Jeżeli nigdy wcześniej nie nosiłeś okularów, to pewnie myślisz, że ciężko będzie Ci się się przyzwyczaić. Nic bardziej mylnego! Jeżeli wybierzesz właściwy kształt oprawek, dopasowany do Twojego typu urody, to będziesz czuć się dobrze i atrakcyjnie.

Co warto wiedzieć o oprawkach okularów?

U coraz większej ilości osób noszenie okularów korekcyjnych stało się koniecznością, głównie ze względu na fakt, iż coraz częściej spędza się wiele godzin przed monitorem komputera lub smartfona. W niektórych przypadkach okulary stają się też designerskim modowym dodatkiem. Jeżeli odwiedziłeś już okulistę i wiesz, że konieczne będzie korygowanie wady wzroku, to warto dobrać odpowiednio oprawki okularów, które podkreślą atuty urody, wpływając pozytywnie na Twój wizerunek. Okulista dobierze szkła, a Ty dowolnie możesz wybrać oprawki. Dzięki oprawkom wybranym do kształtu twarzy, typu urody, w tym barwy tęczówki oka, karnacji cery i koloru włosów, będziesz mógł czuć się pewniej i bardziej atrakcyjnie. Najlepiej udać się do sprawdzonego salonu optycznego, jak Gal-Optyk, w którym doświadczeni optycy pomocą wybrać Ci odpowiedni kolor i kształt oprawek.

Oprawki okularów – jak dobrać do typu urody i kształtu twarzy?

Oprawki okularów różnią się pomiędzy sobą kształtem, kolorem oraz grubością oprawek, a także materiałem, z jakiego są wykonane (metal lub tworzywo sztuczne). Prawidłowy dobór wydobywa z tworzy piękno i skutecznie podkreśla naturalną urodę. Jednakże jeżeli kształt lub kolor nie będą się komponowały z daną twarzą, to przyczyni się to do podkreślenia, mankamentów urody, np. zbyt ostrych rysów twarzy. Wybrany kształt oprawek powinien być idealnie wyprofilowany, lekki, a jednocześnie wygodny i komfortowy podczas noszenia. Ma to związek z kształtem nosa, jaki posiadasz, a także zależy od tego, jak głęboko masz osadzone oczy. Anatomia twarzy ogrywa bardzo dużą rolę, ale nie bez znaczenia są również cechy osobowości, gdyż nie do każdego charakteru pasuje każdy styl. Okulary, które będziesz nosić na co dzień powinny być uzupełnieniem wizerunku.

Jeżeli jesteś posiadaczem okrągłej twarzy, to należy wybierać oprawki, które wizualnie Cię wysmuklą, czyli w kształcie prostokątnym lub rzadziej kwadratowym. Osoby o bardziej kwadratowej twarzy, powinny wybierać owalne oprawki, zaś do posiadaczy twarzy trójkątnej idealnie pasują okulary w kształcie tzw. „kociego oka”, z wyraźniej zaznaczoną górną częścią oprawki. Takie rodzaj idealnie będzie pasować również osobom mającym wysokie czoło, a jednocześnie wąski podbródek. Dla drobnych osób, zaleca się wybieranie mniejszych rozmiarów oprawek. Ważna kwestią jest również grubość poszczególnych elementów oprawki i ich kolorem. Metalowe delikatne ramki idealnie sprawdzają się na subtelnych rysach twarzy, natomiast grube oprawki mogą natomiast podkreślić wyraziste rysy i charakter danego użytkownika.

Warto zastanowić się nad wykonaniem analizy kolorystycznej, która pozwala zidentyfikować kolory, które najbardziej pasują do danej osoby. Kolory podzielone są na grupy odpowiadające porom roku, gdzie przykładowo czarne włosy i jasna karnacja odpowiadają zimie, a włosy o odcieniu ciepły blond to lato.  W ten sposób dla danego typu urody określa się barwy dominujące. Żeby był w pełni zadowolonym z wyboru trzeba skorzystać z oferty salonu optycznego Gal-Optyk z Tczewa w województwie pomorskim, prowadzonym przez Annę Gardzińską oraz Leszka Sandomierskiego. Salon wykonuje profesjonalne badania wzroku i posiada szeroka ofertę różnorodnych oprawek, wśród których każdy znajdzie cos odpornego dla siebie. 

Opracowanie:

Gal-Optyk s.c.

Tczew , Żwirki 41

Podziel się