Materiał Partnera Na co warto zwrócić uwagę przed wizytą u optyka?

Na co warto zwrócić uwagę przed wizytą u optyka?

Jeżeli od jakiegoś czasu doskwierają nam problemy ze wzrokiem, należy w pierwszej kolejności odwiedzić okulistę. To on przeprowadza wszystkie niezbędne badania, a w razie konieczności prowadzi leczenie, które sprawi, że nie będzie konieczności noszenia szkieł kontaktowych. Udając się do salonu okulistycznego lub optycznego, warto zwrócić uwagę na to, czy doktorzy mają odpowiednie kwalifikacje oraz sprzęt.

Po czym rozpoznać dobry salon optyczny?

Dobry gabinet optyka powinien być przyjazny dla klienta oraz pozwolić mu na załatwienie kilku spraw w jednym miejscu. Przed umówieniem się na wizytę dobrze jest sprawdzić, czy na miejscu pracują fachowcy. W takim salonie powinniśmy móc wykonać badanie wzroku, a także skonsultować z okulistą potencjalne leczenie. Optometrysta wybierze najlepsze soczewki kontaktowe, a optyk pomoże dostosować kształt oprawek do naszej twarzy. Dzięki dobremu personelowi można zaoszczędzić wiele czasu.

Jednak ilość fachowców to nie wszystko. Ważny jest także sprzęt, na jakim przeprowadzane są badania. Czasami warto zrobić także dodatkowe pomiary oczu, które badają ostrość wzroku, a także wykrywają potencjalne choroby takie jak jaskra, czy nadciśnienie oczne. W dobrym salonie optycznym przeprowadza się także badania pola widzenia, czy badanie obrazowe oka. Aby zdiagnozować potencjalne wady wzroku, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Przed wizytą dowiedz się, czy lekarze korzystają z najnowocześniejszych urządzeń.

Co wyróżnia dobrego optyka?

Na rynku brakuje lekarzy ze specjalizacją optyka okularowa lub optometria. Dobry fachowiec będzie miał wyższe wykształcenie z dyplomem. Przed wizytą warto dowiedzieć się, czy lekarz spędził kilka lat na studiach, czy tylko skończył podstawowe kursy optyczne. Obecnie nie ma żadnych regulacji prawnych dotyczących posiadania kwalifikacji dla osób, które świadczą usługi optyczne. Dobrze jest także zapoznać się z opiniami innych klientów w internecie. Jest dużo stron, na których ludzie dzielą się wrażeniami po wizycie w danym salonie optycznym.

Jak podkreśla specjalista z firmy Dobry optyk Waldemar Kalinowski - istotne jest to, aby optyk dobrał właściwe okulary. Źle dobrane szkła kontaktowe mogą powodować problemy z właściwym widzeniem, a także dolegliwości takie jak bóle głowy. Ważne jest to, aby oprawki pasowały do twarzy i wieku osoby noszącej, ponieważ w przeciwnym wypadku, mogą podkreślać niedoskonałości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas