Artykuł sponsorowany Masaż sportowy – kiedy warto go wykonać i komu jest potrzebny?

Masaż sportowy – kiedy warto go wykonać i komu jest potrzebny?

Masaż jest często jedyną metodą na poprawę zarówno samopoczucia, jak i ogólnego stanu zdrowia. Przemęczony organizm wysyła sygnały, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Nierzadko jednak masaż może być wykonany w celu przygotowania mięśni do wzmożonego wysiłku. Takie zastosowanie ma masaż sportowy – kiedy jeszcze się go realizuje i czym dokładnie się wyróżnia?

Problematyczne kontuzje

Niemal każdy sport to rodzaj aktywności, która może doprowadzić do powstania kontuzji. Urazy najczęściej eliminują z wykonywania danej dyscypliny przez określony czas leczenia. Warto je wspomóc masażem sportowym realizowanym w specjalistycznym gabinecie. Jednym z takich miejsc jest Rehawik, który prowadzony jest przez masażystkę z wysokimi kwalifikacjami – Wiktorię Kolecką-Gałkę. Masaż sportowy jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy problematyczna kontuzja nie jest łatwa w wyleczeniu, ale też w sytuacji, gdy chcemy przyspieszyć rekonwalescencję.

To metoda wspomagająca leczenie urazów, jakie spotykają sportowców i osoby uprawiające amatorsko poszczególne dyscypliny. Warto w takim wypadku zdecydować się na pełną odnowę biologiczną, której masaż sportowy jest elementem. Warto go wykonać również wtedy, gdy przygotowujemy się do konkretnych zawodów lub turnieju sportowego. Pełni wtedy funkcję rozgrzewającą i doskonale przystosowuje mięśnie do nadmiernego wysiłku, jednocześnie regenerując je i dając tym samym możliwość osiągnięcia lepszych rezultatów w wybranej dyscyplinie sportowej.

Ból związany ze zmęczeniem

Ogólne przemęczenie to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na masaż. W takim wypadku lepiej sprawdzi się jednak klasyczny, natomiast sportowy będzie świetną metodą na przyspieszenie powrotu organizmu do stanu prawidłowego po przebyciu wzmożonego wysiłku fizycznego. Warto zatem masaż tego typu przeprowadzić w sytuacji, gdy doskwierają nam np. bóle mięśniowe związane z konkretnymi partiami, jakie były narażone na nadmierny wysiłek i obciążenie.

Wykwalifikowany masażysta zwróci uwagę nie tylko na miejsca, które wymagają przeprowadzenia masażu sportowego, ale też wykona go w sposób właściwy. Oznacza to przede wszystkim sporą siłę, jakiej należy użyć przy takim typie masażu. Zarówno przy regeneracji, leczeniu czy rozgrzewaniu masaż sportowy musi być przeprowadzony energicznie. Jest on zatem doskonały zarówno dla sportowców zawodowych, jak i amatorów, którzy narażają swój organizm na nadmierny wysiłek i spore obciążenia związane z uprawianiem różnych dyscyplin sportu wyczynowego. Warto go wykonać przed takim wysiłkiem, ale też w przypadku leczenia kontuzji powstałych wskutek aktywności lub przy regeneracji mięśni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas