Artykuł sponsorowany Lifting twarzy

Lifting twarzy

Lifting twarzy to najbardziej popularny zabieg, który pozwala przywrócić jej młody wygląd. Problemem większości z nas jest utrata jędrności i elastyczności skóry, która postępuje wraz z wiekiem. Coraz większa liczba zmarszczek, obwisłe policzki czy tzw. dolina łez zmienia w sposób zasadniczy wyraz twarzy. Warto zatem nieco bliżej poznać zabieg, który może odwrócić efekty starzenia się twarzy.

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy to zabieg, który polega na dokładnym wypreparowaniu warstwy skórno-tłuszczowej w strefie policzków oraz skóry szyi ponad powięzią. W kolejnym etapie lekarz naciąga skórę, usuwając jej nadmiar. Zabieg liftingu wykonywany jest w tzw. sedacji, czyli stanie uspokojenia. Sedacja polega na obniżeniu aktywności ośrodkowego układu nerwowego. Zabieg może być też wykonany w znieczuleniu miejscowym.

W sytuacji, gdy nadmiar skóry jest nagromadzony na górnych i dolnych powiekach, lekarz może wykonać zabieg blepharoplastyki. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry bądź też tzw. przepuklinek tłuszczowych z obrębu powiek. W określonych przypadkach zabieg może także obejmować nacięcie lub redukcję rozcięgna mięśniowego. Lekarz wykonujący lifting dba o to, aby ewentualne blizny po nacięciach były niedostrzegalne.

W przypadku dosyć dużego stopnia zwiotczenia można przeprowadzić zabieg SMAS. Jest to lifting twarzy, podczas którego lekarz wypreparowuje głębiej położone struktury twarzy, podciąga je i dokonuje przesunięcia powięzi mięśni powierzchniowych.

Po zakończonym zabiegu lekarz zakłada na twarz specjalne dreny oraz opatrunek uciskowy. Celem jest zabezpieczenie tkanek i podtrzymanie efektu zabiegu. Lifting można też wykonać, używając specjalnych nici liftingujących. Taki zabieg mniej obciąża organizm, a jednocześnie dane zbliżone efekty.

Jakie są efekty liftingu twarzy?

Efektem, jaki przynosi lifting twarzy, jest redukcja zmarszczek oraz poprawa jędrności i napięcia skóry. Zabieg trwa 2-3 godziny, a jego pełny efekt utrzymuje się nawet do 10 lat. Co istotne lifting jest relatywnie prostym zabiegiem, który nie wymusza hospitalizacji pacjenta. Wystarczą jedynie 3-4 wizyty kontrolne zaplanowane w okresie dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu.

Kto nie może poddać się zabiegowi liftingu?

Niestety lifting twarzy nie jest dla wszystkich. Istnieje lista przeciwwskazań, która uniemożliwia wykonanie zabiegu. Na lifting twarzy nie powinny decydować się osoby, które cierpią na cukrzycę, nadczynność tarczycy czy zaburzenia ciśnienia krwi oraz niedokrwistość. Ponadto nie można przeprowadzać liftingu u osób z ropnym zapaleniem zatok i twarzy.

Warto też wspomnieć o powikłaniach, które mogą wystąpić po przeprowadzeniu zabiegu. Zaliczamy do nich przede wszystkim paraliż mięśni mimicznych oraz porażenie nerwu twarzowego. Bardzo rzadko mogą wystąpić infekcje lub krwiaki.

W celu minimalizacji ryzyka powikłań oraz pewności co do finalnego efektu warto przeprowadzić zabieg w renomowanej klinice. Odwiedzając Prestige Clinic we Wrocławiu, możecie liczyć na kompleksową opiekę najlepszych specjalistów. Lekarze pracujący w klinice pomogą wybrać optymalny rodzaj zabiegu i przeprowadzą go tak, aby efekt końcowy spełnił oczekiwania pacjenta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas