Artykuł sponsorowany Leczenie ortodontyczne w gabinecie Vitamed 2

Leczenie ortodontyczne w gabinecie Vitamed 2

Wady zgryzu towarzyszą większości Polaków. Mogą one wynikać z niewłaściwej budowy lub położenia kości szczęki i żuchwy, a także problemów z układem łuków zębowych. Dlatego coraz więcej z nas decyduje się na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Warto wówczas udać się do sprawdzonego gabinetu, w który naszym zgryzem zajmą się profesjonaliści. Jednym z takich miejsc jest Vitamed 2 w Szczecinie.

Skuteczne leczenie wad zgryzu

Wady zgryzu mogą pojawić się na skutek złych nawyków, takich jak między innymi ssanie kciuka w okresie dziecięcym. Czasem jednak problemy ze zgryzem są cechą wrodzoną i wynikają ze środowiska zewnętrznego lub zostają odziedziczone. Niezależnie od przyczyny nieprawidłowości o pomoc możemy poprosić specjalistów z gabinetu ortodontycznego Vitamed 2, gdzie mogą udać się zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Wieloletnie doświadczenie specjalistów ortodoncji pozwala na skuteczne leczenie nieprawidłowości w ułożeniu zgryzu. Wiedzą oni, że tego typu problemy mogą negatywnie wpływać na codzienne samopoczucie, obniżając pewność siebie, a czasem także powodując ból i dyskomfort. Pacjenci cenią indywidualne podejście ortodontów do każdego z nich. W ofercie gabinetu Vitamed 2 znajdziemy również usługi świadczone w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem zdrowia. Jego właścicielka, Barbara Wędrychowska-Szulc, jest stomatologiem z bogatym doświadczeniem zawodowym, które zdobywała, zarówno pracując w gabinetach szkolnych czy prowadząc profilaktykę ortodontyczną, jak i będą pracownikiem naukowo-dydaktycznym oraz uczestnicząc w wielu kursach.

Kiedy udać się do ortodonty?

Leczenie ortodontyczne warto przeprowadzić już w wieku dziecięcym. Dlatego nawet jeśli nie zauważamy niczego niepokojącego w uśmiechu naszego dziecka, możemy profilaktycznie umówić go na wizytę w gabinecie ortodontycznym. Stomatolodzy z Vitamed 2 ocenią wówczas, czy zgryz rozwija się prawidłowo. Warto jednak pamiętać, że na wizytę u ortodonty nie jest za późno, nawet jeśli jesteśmy już dorośli i od lat borykamy się z krzywym uzębieniem. Stosując odpowiednie metody, korekcję zgryzu można przeprowadzić nawet u osób w podeszłym wieku.

Nie powinniśmy odkładać jednak zbyt długo wizyty w gabinecie ortodontycznym. Specjaliści ze szczecińskiego gabinetu Vitamed 2 zaznaczają, że nieprawidłowości zgryzu mogą być przyczyną przedwczesnej utraty zębów, szumu w uszach czy zaburzeń równowagi. Czasem powodują również uciążliwe bóle głowy. Tym samym wady zgryzu negatywnie wpływają na komfort życia. Dodatkowo potrafią także skutecznie obniżyć samoocenę, odbierając pewność siebie. Warto więc udać się do ortodonty, który rozpocznie leczenie, w którego wyniku będziemy cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas