Artykuł sponsorowany Leczenie endodontyczne zębów w ofercie Dental Service

Leczenie endodontyczne zębów w ofercie Dental Service

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zaleca regularne wizyty u dentysty w celu profilaktycznej kontroli zębów, przynajmniej dwa razy w roku. Takie systematyczne konsultacje pozwolą szybko wychwycić ewentualne ubytki oraz inne zmiany i wdrożyć skuteczne leczenie. Niestety zwykle odwiedzamy stomatologa dopiero, gdy odczuwamy dotkliwy ból. Bardzo często dochodzi wtedy do zapalenia miazgi i trzeba wdrożyć leczenie kanałowe (endodontyczne), które oferują gabinety Prywatnego Pogotowia Dentystycznego Dental Service, z siedzibą w Katowicach.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów zęba z zainfekowanej miazgi i bakterii. W tym celu stomatolog korzysta z bardzo precyzyjnych narzędzi. Następnie oczyszczone miejsca należy zdezynfekować odpowiednimi preparatami i wypełnić specjalistycznym biozgodnym materiałem. Lekarz dentysta Prywatnego Pogotowia Dentystycznego Dental Service mówi:

W naszej placówce leczenie endodontyczne wykonujemy przy użyciu mikroskopu. Pozwala to nie tylko na precyzyjne wyczyszczenie zainfekowanych kanałów, ale także umożliwia leczenie powikłań po wcześniejszym leczeniu kanałowym.

Warto dodać, że ząb można skutecznie wyleczyć podczas jednej wizyty, która trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin.

Jakie zalety ma leczenie endodontyczne?

Pozwala uratować nawet poważnie uszkodzony ząb i doprowadzić do jego całkowitego wyleczenia. Co więcej, po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu kanałowym można go dodatkowo wzmocnić wkładem koronowo-korzeniowym. Dzięki temu ząb będzie mógł nadal pełnić swoją funkcję, nawet gdy korona uległa złamaniu lub została zniszczona przez próchnicę. Endodoncja to bezbolesna metoda, która skutecznie poprawia kondycję uzębienia, wzmacnia je, a nawet redukuje przebarwienia, które mogą pojawić się na zainfekowanym zębie.

Jak długo żyje ząb po leczeniu kanałowym?

Ząb zakwalifikowany do leczenia endodontycznego jest martwy. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy jego ratowanie ma sens. Jak długo po leczeniu ząb pozostanie w jamie ustnej i będzie pełnił swoją funkcję? Równie dobrze można go wyrwać i wstawić implant. Rzeczywiście taki ząb jest bardziej kruchy niż zdrowy, ale to wcale nie oznacza, że szybko będzie wymagał ekstrakcji. Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne może sprawić, że posłuży przez długie lata. I wcale nie trzeba o niego jakoś szczególnie dbać. Należy go traktować tak samo, jak każdy inny. Dokładnie szczotkować, używać płynów oraz nici dentystycznych i regularnie korzystać z usług specjalistycznych gabinetów dentystycznych mieszczących się w Prywatnym Pogotowiu Dentystycznym Dental Service.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter