Materiał Partnera Laserowe usuwanie pieprzyków w centrum medycznym Enel-Med oddział Przyokopowa

Laserowe usuwanie pieprzyków w centrum medycznym Enel-Med oddział Przyokopowa

Na ciele każdego z nas znajduje się około 20 zmian barwnikowych, które potocznie nazywamy pieprzykami. Jedni mają ich więcej, inni mniej, co w dużej mierze uzależnione jest od posiadanego fenotypu. Zmiany barwnikowe należy uważnie obserwować, ponieważ mogą przekształcić się w nowotwór złośliwy skóry – czerniaka. Niektóre pieprzyki warto zawczasu usunąć. Bezboleśnie i szybko można to zrobić w centrum medycznym Enel-Med oddział Przyokopowa w Warszawie.

Skąd biorą się pieprzyki na naszym ciele?

Znamiona barwnikowe zbudowane są z namnażających się stopniowo melanocytów, czyli komórek barwnikowych skóry. Pieprzyki mogą mieć różną wielkość, kształt i umiejscowienie. Ich zabarwienie także jest zróżnicowane. Niektóre zmiany są czerwone, inne – brązowe lub prawie czarne. Z częścią pieprzyków przychodzimy na świat, lecz większość z nich pojawia się na skutek nadmiernej ekspozycji ciała na słońce. Promieniowanie UVA i UVB jest szkodliwe dla naszej skóry. Przyspiesza jej starzenie się, sprzyja utracie odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz powoduje negatywne zmiany w komórkach. Skąd mamy wiedzieć, czy konkretny pieprzyk stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia? O tym decyduje dermatolog. Jak radzi specjalista z poradni dermatologicznej Enel-Med oddział Przyokopowa w Warszawie – warto raz w roku wybrać się do lekarza o tej specjalizacji i dokładnie zbadać wszystkie znamiona. Jeśli któreś z nich zaniepokoi dermatologa, wdroży on odpowiednie działania.

Kiedy należy usuwać znamiona skórne?

Zazwyczaj dermatolodzy zalecają obserwację znamion barwnikowych, jeśli nie wykazują one cech charakterystycznych dla zmian nowotworowych. Jeżeli jednak pieprzyk narażony jest na częste urazy mechaniczne, lepiej go usunąć. Mowa tu o znamionach zlokalizowanych:

  • w okolicy karku,

  • na ramionach i środkowej linii pleców,

  • w okolicy miejsc intymnych,

  • w okolicach pach,

  • na owłosionej skórze głowy.

Pieprzyki czasami traktowane są przez pacjentów jako defekt kosmetyczny. W takim przypadku również można się ich pozbyć. W jaki sposób?

Laserowe usuwanie znamion barwnikowych w Enel-Med oddział Przyokopowa

Niegdyś wszystkie znamiona barwnikowe usuwano chirurgicznie, co wiązało się dla pacjentów z dyskomfortem i dłuższym czasem trwania zabiegu. Dziś do likwidacji pieprzyków wykorzystuje się laseroterapię. Centrum medyczne Enel-Med oddział Przyokopowa w Warszawie dysponuje nowoczesnym laserem, który zapewnia znakomity efekt wizualny i błyskawiczny czas gojenia się ranek. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Trzeba jednak podkreślić, że tą metodą nie usuwa się groźnych pieprzyków, ponieważ laser uniemożliwia pobranie tkanki do badania histopatologicznego. Jeśli zmiana ma charakter nowotworowy, metoda chirurgiczna sprawdzi się lepiej, bo znamię zostanie wycięte z marginesem zdrowej tkanki.

Opracowanie:

Enel-Med Centrum medyczne Oddział Przyokopowa

Warszawa , Przyokopowa 31

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas