Artykuł sponsorowany Konsultacja neurologiczna w ramach medycyny pracy w przychodni Medan w Jarocinie

Konsultacja neurologiczna w ramach medycyny pracy w przychodni Medan w Jarocinie

Czy osoba mająca problemy z utrzymanie równowagi może pracować na wysokościach? Czy kierowca, który cierpi z powodu drętwienia mięśni, powinien prowadzić pojazdy zawodowo? Odpowiedź na oba te pytania wydaje się oczywista – nie. Jednak takie orzeczenie musi wydać neurolog. W wielu zawodach, wstępne badania z zakresu medycyny pracy, poszerzone są więc o konsultację neurologiczną. Na czym ona polega? Odpowie specjalista z przychodni Medan w Jarocinie.

Wywiad jako podstawa konsultacji neurologicznej

Neurolog to specjalista, który zajmuje się profilaktyką, rozpoznawaniem i leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego i układów obwodowych. W celu zdiagnozowania określonych dysfunkcji lekarz bada odruchy neurologiczne i zleca badania obrazowe. Jednak zanim to nastąpi, konieczne jest przeprowadzenie obszernego wywiadu z pacjentem, który dotyczy jego ogólnej sytuacji zdrowotnej, niepokojących objawów ze strony układu nerwowego i chorób neurologicznych występujących w rodzinie. Przychodnia Medan w Jarocinie zatrudnia doświadczonych neurologów, którzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić pacjentom opiekę lekarską na najwyższym poziomie. Z usług specjalistów można skorzystać prywatnie lub w ramach medycyny pracy, na podstawie skierowania wystawionego przez pracodawcę. Konsultacje neurologiczne prowadzone są m.in. dla kierowców zawodowych, pilotów, alpinistów przemysłowych czy nurków.

Podstawowe i obrazowe badania neurologiczne

Po przeprowadzeniu wywiadu neurolog przechodzi do wykonania badań fizykalnych, które, jak już wspomnieliśmy, polegają na ocenie prawidłowości odruchów neurologicznych, odczuć pacjenta i zdolności do wykonywania konkretnych ruchów. W czasie konsultacji specjalista skupia się na wielu różnych obszarach:

  • ocenia kształt i symetrię czaszki,

  • bada sztywność karku,

  • bada nerwy czaszkowe,

  • bada czucie na twarzy, kończynach i tułowiu,

  • bada napięcie mięśni,

  • sprawdza zdolność wykonywania ruchów celowych,

  • bada proste zdolności umysłowe – czytanie, liczenie, pisanie, mówienie,

  • bada stan psychiczny u pacjentów, u których występuje podejrzenie np. zaburzeń psychicznych.

Jeśli istnieje taka konieczność, neurolog zleca wykonanie dodatkowych badań obrazowych, takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, tomografia emisyjna czy EEG. Ocena specjalisty jest niezbędna, by lekarz medycyny pracy, mógł wydać pacjentowi zaświadczenie o zdolności do pracy. Oczywiście dotyczy to tylko tych grup zawodowych, u których konieczne jest wykonanie badania neurologicznego w ramach profilaktycznych badań pracowniczych. Przychodnia Medan oferuje badania wstępne, okresowe i kontrolne pracowników w konkurencyjnej cenie. W dodatku wszystkie testy często można wykonać w ciągu jednego dnia. To duże udogodnienie i dla pracodawców, i dla samych pacjentów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas