Materiał Partnera Kleszcze stomatologiczne. Podstawowe informacje

Kleszcze stomatologiczne. Podstawowe informacje

Profesjonalny gabinet dentystyczny to gabinet, dysponujący najlepszego rodzaju sprzętem stomatologicznym. Aby bowiem właściwie leczyć choroby zębów, potrzebne będą nie tylko wysokie kompetencje, wiedza czy doświadczenie, lecz również odpowiedni sprzęt. W jego skład wchodzą fotele dentystyczne, wiertła, unity, topazy i… kleszcze stomatologiczne. Co warto o nich wiedzieć?

Kleszcze stomatologiczne należą do podstawowego wyposażenia gabinetów stomatologicznych. Sprawdzają się przede wszystkim w chirurgii stomatologicznej oraz ortodoncji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Kleszcze stomatologiczne chirurgiczne

Kleszcze stomatologiczne chirurgiczne używane są przede wszystkim do czasowego zamknięcia ujścia naczynia krwionośnego. Dzięki nim zabezpieczymy przed wydostaniem się jego treści na zewnątrz. W czasie trwania zabiegu, uchwyt z blokadą zapewni jego pewne zaciśnięcie.

Te hemostatyczne akcesoria mają różnorodne zastosowanie; można nimi także uchwycić drobne końcówki korzeni zęba lub wydobyć luźne obiekty. Wykonane są z matowej stali nierdzewnej i spełniają wymogi dezynfekcji oraz sterylizacji. Posiadają na swojej powierzchni specjalne ząbkowanie, chroniące tkanki przed uszkodzeniem podczas zaciskania szczęk. Dostępne są w dwóch wariantach: prostym i zagiętym.

Kleszcze ortodontyczne

Kleszcze ortodontyczne posłużą z kolei do cięcia drutu, jego doginania oraz formowania pętli. Wyposażane są w dwie smukłe końcówki płasko-wypukłe oraz wbudowane noże do docinania drutu.

Wyprodukowane są z niemieckiej stali nierdzewnej z wkładką z węglika wolframu spiekanego. Są niezwykle wytrzymałe, a zarazem ergonomiczne i poręczne.

Kleszcze ortodontyczne, oferowane przez internetowy sklep Medinstruments, mogą być użytkowane przez długi czas, a ich profesjonalne zmatowienie zapobiega refleksom świetlnym. We wspomnianym sklepie internetowym znajdziemy także wysokiej jakości dziurkacze do koferdamu, formówki, klamry, pęsety, pistolety do amalgamatu, nożyczki do kompozytu, wydrążacze oraz ekskawatory. Popularnością cieszą się również narzędzia medyczne i narzędzia do medycyny estetycznej.    

Na koniec warto zaznaczyć, że omawiane narzędzia zostały poddane pasywacji, która sprawia, że kleszcze ortodontyczne są odporne na działanie wody, w tym wody królewskiej, tlenu, zasad oraz różnego rodzaju kwasów. Ich rękojeść jest zarówno estetyczna, jak i wygodna.    

Podziel się