Artykuł sponsorowany  Kiedy warto udać się do poradni geriatrycznej w Centrum Medycznym Amicus?

Kiedy warto udać się do poradni geriatrycznej w Centrum Medycznym Amicus?

Osoby w podeszłym wieku wymagają specjalistycznej opieki lekarskiej. Taką specjalizacją zajmującą się dolegliwościami wieku podeszłego jest geriatria. Centrum Medyczne Amicus posiada poradnię geriatryczną wraz z Dziennym Ośrodkiem Opieki Geriatrycznej, gdzie starsi pacjenci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie lekarzy specjalistów, a także psychologa.

Czym zajmuje się geriatria?

Osoby w wieku podeszłym zazwyczaj borykają się z wieloma dolegliwościami wieku starczego, które występują jednocześnie. Lekarz geriatra zajmuje się ich diagnozowaniem, ale również profilaktyką. Okres starości zaczyna się po ukończeniu 60 roku życia. Wówczas można zdiagnozować u pacjenta choroby typu in-aging, czyli takie, które nie są charakterystyczne dla zaawansowanego wieku, a także off-aging pojawiające się na starość. To tej drugiej grupy można zaliczyć m.in. otępienie starcze, osteoporozę, zaburzenia funkcjonowania zwieraczy, a także wiele innych.

Lekarz geriatra, aby móc skuteczne wdrożyć leczenie ściśle współpracuje z wieloma innymi specjalistami. Często kieruje on swoich pacjentów do sanatorium czy uzdrowiska, zleca różne zabiegi, a także edukuje w kwestii profilaktyki.

Seniorzy, u których pojawia się kilka schorzeń jednocześnie, zamiast szukać pomocy u wielu specjalistów, powinni udać się na wizytę do geriatry, który do wszystkich tego typu chorób podchodzi kompleksowo. Oczywiście taki lekarz powinien charakteryzować się empatią i umiejętnością rozmowy z tą grupą pacjentów.

Wsparcie wielu lekarzy specjalistów w Centrum Medycznym Amicus

Działalność Centrum Medycznego Amicus prowadzona jest w Częstochowie na olbrzymiej powierzchni, dzięki czemu pacjenci mogą czuć się komfortowo podczas wizyt lekarskich.

Placówka posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale świadczy również usługi prywatnie.

Pacjenci w podeszłym wieku mogą korzystać także z usług Dziennego Ośrodka Opieki Geriatrycznej, gdzie przeprowadzane są różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające, a także zabiegi ze światłolecznictwa i ciepłolecznictwa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas