Artykuł sponsorowany Kiedy warto rozważyć wykonanie wazektomii?

Kiedy warto rozważyć wykonanie wazektomii?

Pośród różnych metod antykoncepcji wazektomia jest jedną z tych, którą interesuje się coraz liczniejsza grupa par. Wielu mężczyzn rozważa jej wykonanie, chcąc zabezpieczyć się przez niechcianą ciążą u swojej partnerki. Co jednak dokładnie motywuje panów do podwiązania nasieniowodów? Kiedy warto zastanowić się nad wykonaniem wazektomii? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdują się w dalszej części tego artykułu.

Na czym polega wazektomia?

Wazektomia to metoda męskiej antykoncepcji, która stanowi alternatywę dla metod zapobiegania ciąży przeznaczonych dla kobiet, czyli na przykład antykoncepcji hormonalnej. Nazywana jest też podwiązaniem nasieniowodów, a procedura jej przeprowadzenia bazuje na przecięciu nasieniowodów i zablokowaniu przepływu plemników. Dzięki tak wykonanemu zabiegowi mężczyzna traci płodność. Warto jednak podkreślić, nie traci on możliwości wytrysku podczas stosunku seksualnego.

W kontekście opisywanej metody męskiej antykoncepcji wyróżnia się jej dwa rodzaje. Specjaliści zajmujący się wazektomią w Krakowie oraz wielu innych miejscowościach mogą wykonywać w swoich gabinetach wazektomię z wykorzystaniem skalpela, która wiąże się z koniecznością założenia na nasieniowody podwójnych szwów, ale nie tylko. Pacjent ma do wyboru również wazektomię niewymagającą użycia skalpela, która polega na rozwarstwieniu skóry i podwiązaniu nasieniowodów za pomocą specjalnego narzędzia. W tej metodzie nie ma potrzeby zakładania szwów.

Z jakich powodów mężczyźni decydują się na wazektomię?

Choć na temat wazektomii powstawało dotąd wiele mitów, jest to zabieg cieszący się rosnącym zainteresowaniem wśród panów. Decydują się na nią przede wszystkim ci mężczyźni, którzy chcą korzystać z seksu bez konieczności martwienia się o niechcianą ciążę. Jest wybierana również przez panów, którzy nie planują posiadania większej liczby dzieci (choć warto przy tym podkreślić, że wazektomia może być odwracalna). Częstym powodem jej wykonania jest także chęć zrezygnowania przez partnerów z antykoncepcji przeznaczonej dla kobiet, na przykład w obawie przed ewentualnymi powikłaniami jej stosowania.

Wazektomia przeprowadzana w takich gabinetach jak gabinet urologiczny Pawła Pilcha może sprawdzić się też u tych par, w których kobieta ma problemy zdrowotne i ciąża może doprowadzić do poważnych konsekwencji, nawet do utraty życia. Przyczyną skorzystania z niej może być również inwalidztwo partnera czy chęć uniknięcia choroby genetycznej u kolejnego dziecka lub niepełnosprawności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas