Artykuł sponsorowany Kiedy powinieneś wybrać się do chirurga naczyniowego?

Kiedy powinieneś wybrać się do chirurga naczyniowego?

Chirurg naczyniowy to specjalista, którego pracę doceniają w szczególności osoby, borykające się z chorobami w obrębie naczyń krwionośnych. Dolegliwości mogą być różne – od niewielkich zmian wpływających wyłącznie na estetykę po ostre i przewlekłe choroby układu krwionośnego. Czym dokładnie zajmuje się chirurg naczyniowy i kiedy warto umówić się na wizytę?

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy?

Jak już na wstępie zostało wspomniane, w kompetencji chirurga naczyniowego leży diagnozowanie oraz leczenie chorób związanych z naczyniami krwionośnymi. Wśród najczęstszych można wymienić:

  • miażdżycę,
  • choroby zapalne układu krążenia,
  • zespół stopy cukrzycowej,
  • zator tętnicy płucnej,
  • zwężenia i niedrożności tętnic,
  • tętniaki,
  • choroby ostre i przewlekłe żył,
  • nowotwory układu krążenia.

Bardzo często u chirurga naczyniowego pojawiają się pacjentki z żylakami, które nie tylko są niebezpieczne dla zdrowia, ale również mają negatywny wpływ na estetykę skóry. Wiele kobiet wstydzi się żylaków, a chirurg naczyniowy pomoże szybko i bezboleśnie pozbyć się problemu.

Metody diagnostyczne

Jedną z najczęściej stosowanych metod diagnostycznych jest USG Dopplera. Metoda ta wykorzystuje fale ultradźwiękowe, dzięki którym można uzyskać obraz przepływu krwi w większych naczyniach krwionośnych. W chirurgii naczyniowej wykorzystuje się również inne metody diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa, arteriografia, flebografia, czy limfografia. O tym, jakie badania zostaną przeprowadzone, decyduje specjalista.

Kiedy zapisać się na wizytę?

Nie wolno bagatelizować niepokojących objawów ze strony układu krążenia. Bez względu na nasilenie objawów, należy natychmiast konsultować je z lekarzem. W pierwszej kolejności można wybrać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, a on pokieruje do właściwego specjalisty. Jednym z polecanych chirurgów naczyniowych jest dr. n. med. Witold Kolber. Odpowiednio wcześnie wykryte i zoperowane zmiany to niejednokrotnie nie tylko łatwiejszy i bezpieczniejszy zabieg, ale również większa szansa na całkowite wyleczenie pacjenta. Szczególnie w przypadku zmian nowotworowych.

Jak wygląda leczenie?

Oczywiście nie ma jednej sprawdzonej recepty na wyleczenie wszystkich dolegliwości ze strony układu krążenia. Leczenie zależy od rodzaju schorzenia, jego nasilenia oraz wieku pacjenta. Czasami wystarczy leczenie farmakologiczne, innym razem stosuje się metody wewnątrznaczyniowe np. aterektomię. W skrajnych przypadkach konieczne jest wykonanie zabiegów operacyjnych m.in. rekonstrukcji tętnic. Nie da się ukryć, że choroby układu krążenia należą do najgroźniejszych. Nawet drobny zator może doprowadzić do śmierci, dlatego nie warto zwlekać z podjęciem leczenia.

Opracowanie:

dr n. med. Witold Kolber. Gabinet lekarski

Andrychów , Krakowska 140A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas