Artykuł sponsorowany Kiedy implanty zębów to najlepsze rozwiązanie?

Kiedy implanty zębów to najlepsze rozwiązanie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy implanty zębów są dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem? Wiele osób dzięki nowoczesnym technikom stomatologicznym może cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami.

Sytuacje, w których warto pomyśleć o implantach

Implanty zębów są rekomendowane w wielu sytuacjach, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z brakiem pojedynczych lub wielu zębów. Przyczyn ich utraty może być wiele – próchnica, uraz czy choroby dziąseł. Implanty zębów w Gdyni stanowią też świetne rozwiązanie dla osób noszących protezy ruchome lub mosty protetyczne, które chciałyby zamienić je na coś trwalszego i wygodniejszego. Ponadto, implanty mogą poprawić estetykę i funkcję zgryzu, co przekłada się na wyższą jakość życia pacjenta.

Etap diagnostyczny przed zabiegiem

Na początek konieczna będzie wizyta u stomatologa, który oceni stan zdrowia jamy ustnej i zębów. Specjalista przeprowadzi także wywiad, zapyta o ewentualne choroby i przyjmowane leki, a także oceni kondycję kosci szczękowej. W niektórych przypadkach konieczne może być przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak tomografia czy rentgen.

Proces zakładania implantów

Etapy zakładania implantów zębów są bardzo precyzyjne i wymagają dużego doświadczenia ze strony lekarza. Na początek stomatolog wykonuje zabieg wszczepienia implantu w kość, stosując miejscowe znieczulenie. Implant pełni funkcję korzenia zęba – jest to śruba wykonana z tytanu, materiału dobrze tolerowanego przez organizm. Po upływie kilku tygodni, kiedy kość szczęki już prawidłowo się zagoi, stomatolog zamocuje na implancie abutment, który będzie łącznikiem z koroną protetyczną. Ostatnim etapem jest umieszczenie na abutmentach korony protetycznej, która ma kształt i wygląd naturalnego zęba.

Korzyści wynikające z wyboru implantów

Decydując się na implanty zębów, pacjent może liczyć na wiele korzyści. Przede wszystkim, implanty są trwałe, a ich żywotność może wynosić nawet kilkadziesiąt lat. Ponadto, zapewniają one doskonałe efekty estetyczne i funkcjonalne – umożliwiają prawidłowe żucie, mówienie i dzięki nim można cieszyć się pięknym uśmiechem. Dobrej jakości implanty zębów nie uczulają i są biokompatybilne z organizmem człowieka. Warto także dodać, że po wszczepieniu implantów pacjent nie musi przejmować się specjalnymi obostrzeniami – wystarczy tylko regularna higiena jamy ustnej oraz kontrola u dentysty co kilka miesięcy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas