Materiał Partnera Jakie zabiegi okulistyczne można wykonać z pomocą lasera 2RT?

Jakie zabiegi okulistyczne można wykonać z pomocą lasera 2RT?

Nowoczesna technologia znacznie wpłynęła na rozwój medycyny, w tym także okulistyki. Zabiegi laserowe pojawiły się już w latach 80. XX wieku, jednak dzisiejsze innowacyjne rozwiązania znacznie przewyższają operacje z przeszłości. Obecnie coraz częściej wykonywana jest terapia za pomocą lasera 2RT. Czym wyróżnia się ta metoda i kiedy można ją stosować?

Czym jest laser 2RT?

Laser 2RT, czyli Retinal Rejuvenation Therapy, to specjalistyczne zabiegi mające na celu wyleczyć zwyrodnienie plamki żółtej (AMD). Wiązka światła jest w tym przypadku używana do leczenia wczesnej, niewysiękowej postaci AMD. To właśnie ta metoda pozwala zatrzymać rozwój choroby, zmniejszyć ryzyko przejścia choroby w bardziej „agresywną” postać wysiękową i tym samym zmniejszyć ryzyko znacznego pogorszenia widzenia.

Istotą terapii laserem 2RT jest wykorzystanie wiązki światła laserowego składającej się z nanosekudowych impulsów, o wiele krótszych niż  w przypadku sprzętów używanych w innych metodach. To właśnie w ten sposób udaje się pobudzić komórki siatkówki do regeneracji. Niezwykle ważnym elementem całej procedury jest fakt, że nie dochodzi przy tym do uszkodzenia fotoreceptorów które mogło by wpłynąć na pogorszenie widzenia.

Zalety terapii laserem 2RT

Terapia laserem 2RT to nadzieja dla wielu osób, które mogą w przyszłości utracić wzrok. O zaletach tej nowoczesnej metody mówią okuliści z Centrum Leczenia Chorób Oczu PRYZMAT:

Nie da się ukryć, że to właśnie te zabiegi pozwalają zahamować rozwój AMD. Obecnie jest to jedno z najskuteczniejszych urządzeń do walki ze zwyrodnieniem plamki żółtej. Najważniejsze jest, że efekty można uzyskać bez uszkodzenia struktury siatkówki. Dzięki temu nie ma żadnych skutków ubocznych, a cały zabieg jest niezwykle szybki, bezbolesny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Kiedy stosuje się terapię laserem 2RT?

Terapię laserem 2 RT wykorzystuje się nie tylko w leczeniu suchej postaci AMD, ale również przy cukrzycowym obrzęku plamki oraz przy centralnej surowiczej chorioretinopatii. Z jej pomocą można skutecznie zmniejszać obrzęk centralnej siatkówki.  Istnieją też pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że należy zrezygnować z tego typu leczenia. Są nimi między innymi aktywne stany zapalne czy zaawansowana jaskra lub zaćma. Dodatkowo laser 2RT nie może być wykorzystywany w leczeniu wysiękowej postaci AMD.

Jak wygląda zabieg przy użyciu metody 2RT?

Cała procedura zabiera dosłownie kilkanaście minut. Przed zabiegiem pacjent ma zakropione oko preparatem poszerzającym źrenice, a po znieczuleniu kroplami, na oko nakładana jest  są specjalna soczewka. Następnie przy użyciu lampy szczelinowej przesyłane są impulsy laserowe. Laseroterapia tego typu jest całkowicie bezbolesna. Dodatkowym atutem jest brak długiej rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności. Warto jednak pamiętać, że na tym nie kończy się leczenie zwyrodnienia plamki żółtej. Wizyty u okulisty powinny odbywać się regularnie w odstępach od 3 do 6 miesięcy. Zaniechanie kontroli może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas