Artykuł sponsorowany Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?

Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?

Schorzenia związane z sercem, tętnicami i żyłami są niestety bardzo częste i mogą prowadzić nawet do śmierci. Są one spowodowane między innymi występowaniem chorób tego typu we wcześniejszych pokoleniach i przekazywanie ich za pomocą genów. Jednak często doprowadza do nich również niezdrowy styl życia. Dobra wiadomość jest taka, że można wprowadzić nowe nawyki, które pomogą uniknąć chorób układu krążenia. Jak zatem im zapobiegać?

Dieta i aktywność fizyczna

Najbardziej podstawowymi sposobami na zadbanie o swoje zdrowie i profilaktykę chorób układu krążenia jest zmiana nawyków żywieniowych oraz częstsza aktywność fizyczna. Należy zwracać szczególną uwagę na to, co się je. W jadłospisie powinno znaleźć się więcej warzyw i owoców, a także błonnika. Warto wprowadzić do diety nienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się na przykład w oliwie z oliwek. Substancje te dobrze wpływają na elastyczność naczyń krwionośnych. Warto też jeść lekkostrawne potrawy. Te sposoby pomogą w walce z otyłością, co przyczyni się do lepszej kondycji układu krążenia.

Bardzo ważne jest również zwiększenie aktywności fizycznej. Oczywiście do pewnego stopnia – wykorzystywanie organizmu ponad jego siły również nie jest zdrowe. Nawet w tym przypadku trzeba znać umiar. 30 minut dziennie aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności na pewno wpłynie na poprawę stanu układu krążenia. Pamiętaj też o tym, aby spać optymalną dla Ciebie liczbę godzin.

Zerwij z nałogami

Palenie papierosów i spożywanie alkoholu w dużych ilościach jest częstą przyczyną problemów zdrowotnych. Dotyczy to również zaburzeń pracy układu krążenia. Palenie jest szczególnie niebezpieczne pod względem miażdżycy – zwiększa ryzyko zachorowania na tę chorobę. Połączenie wszystkich wymienionych wyżej zmian pomoże znacznie zmniejszyć ryzyko występowania chorób. Zdecydowanie warto zadbać o siebie w ten sposób.

Naturopatia w profilaktyce chorób układu krążenia

Co odróżnia naturopatię od medycyny konwencjonalnej? Jak można przeczytać na stronie internetowej firmy PROmedicumnaturopata dociera do przyczyn choroby. Zleca odpowiednie badania – między innymi badanie profilu kwasów tłuszczowych OPTI-Omega-3, systematyczne badania biochemiczne krwi, a także kontrolę poziomu wolnych rodników. Na tej podstawie formułuje zalecenia dietetyczne i dotyczące stylu życia. Jeśli chodzi natomiast o medycynę konwencjonalną, nie eliminuje ona przyczyny problemów, pomaga jedynie walczyć z jej objawami.

Badanie OPTI-OMEGA 3 i stosowanie się do wydanych na jego podstawie zaleceń niosą ze sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienić można m.in. zmniejszone ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób (w tym takich o charakterze przewlekłym). Do zalet badania należą również usprawnienie pracy układu odpornościowego, redukcja stanów zapalnych, wzmocnienie funkcji poznawczych mózgu czy większa ochrona serca i naczyń wieńcowych. Z kolei badanie poziomu stresu oksydacyjnego pozwala na znaczną poprawę jakości życia i zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworów, miażdżycy, a także chorób Parkinsona czy Alzheimera. Pomoże ono również w określeniu skuteczności terapii wdrażanych m.in. w onkologii, chorobach układu oddechowego i sercowo-naczyniowego czy alergiach. 

Jeśli chodzi o medycynę konwencjonalną, nie eliminuje ona przyczyny problemów, pomaga jedynie walczyć z jej objawami. A zatem, zajęcie się problemem z pomocą naturopaty na pewno jest rozwiązaniem wartym powtórnego przemyślenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter